Czy „Lwy” dadzą radę bez Richardsona i Szczepaniaka?

Dwa dni pozostały do rozegrania 6. kolejki Speedway Ekstraligi, w ramach której Złomrex Włókniarz Częstochowa na własnym terenie zmierzy się z ZKŻ Kronopol Zielona Góra. Mimo problemów kadrowych faworytami piątkowej potyczki są „Lwy”.

Częstochowianie pojadą w osłabieniu, brakiem Lee Richardsona oraz Michała Szczepaniaka. Pierwszy podczas poniedziałkowego meczu angielskiej Elite League nabawił się urazu nadgarstka, natomiast drugi wciąż odczuwa skutki kontuzji, odniesionej w spotkaniu z Unibaxem Toruń. Zawodnikiem, który mógł uzupełnić lukę po obu żużlowcach, był Edward Kennett. Brytyjczyk jednak także nie wystartuje w pojedynku z „Myszką Miki”, gdyż ma zaplanowany start w lidzie angielskiej. Dlatego za Lee Richardsona stosowane będzie zastępstwo zawodnika. O sile gospodarzy stanowić będą Nicki Pedersen oraz Greg Hancock. Częstochowskich kibiców, jak również działaczy, zawieść nie powinien też Tomasz Gapiński. Pod Jasną Górą wszyscy na pewno będą mocno trzymać kciuki za Sebastiana Ułamka, który ostatnio notuje słabe występy w szwedzkiej Elitserien. Skład uzupełnią najprawdopodobniej Mateusz Szczepaniak i Tai Woffinden

Z myślą o zwycięstwie zielonogórzanie wystawili najsilniejsze zestawienie na czele z Grzegorzem Walaskiem, Rafałem Dobruckim, a także Piotrem Protasiewiczem. Początkowo nie było pewne, kto z dwójki – Niels K. Iversen-Charlie Gjedde – zaprezentuje się na „Arenie Częstochowa”. Trener gości – Aleksander Janas – ostatecznie zdecydował, że w „Świętym Mieście” pojedzie ten pierwszy. Nie wiadomo, jak się spisze Fredrik Lindgren. Reprezentant kraju „Trzech Koron” dotychczas legitymuje się średnią 1.20/bieg. Parę juniorską tworzyć będą Nicolai Klindt i Grzegorz Zengota.

Resumując, w piątkowy wieczór zapowiada się ciekawe widowisko, zatem na stadionie przy ul. Olsztyńskiej 79 nie powinno zabraknąć ani jednego częstochowskiego kibica. Początek meczu wyznaczono na godzinę 19:30. Arbitrem zawodów będzie Leszek Demski z Ostrowa Wielkopolskiego.

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Tomasz Gapiński
10. Sebastian Ułamek
11. Nicki Pedersen
12. Lee Richardson
13. Greg Hancock
14. Mateusz Szczepaniak

ZKŻ Kronopol Zielona Góra:
1. Grzegorz Walasek
2. Niels Kristian Iversen
3. Piotr Protasiewicz
4. Fredrik Lindgren
5. Rafał Dobrucki
6. Nicolai Klindt

Ceny wejściówek:
Trybuna główna – 35 zł
Normalny – 25zł
Ulgowy – 19 zł
Program – 3 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *