Czy „Lwy” zwyciężą w Rzeszowie?

Po emocjach, związanych z 4. kolejką Speedway Ekstraligi, w niedzielę czekają nas kolejne mecze najwyższej klasy rozgrywkowej, tym razem 5. rundy. Ciekawie zapowiada się pojedynek w Rzeszowie, gdzie tamtejsza Marma podejmować będzie Złomrex Włókniarz Częstochowa.

Rzeszowianie, w wyjazdowym meczu z ZKŻ Kronopol Zielona Góra, pokazali, że nawet na obcym terenie mogą stanowić zagrożenie lepszej drużynie od siebie. Na pewno więc będą walczyć o zwycięstwo w jutrzejszym meczu. Jeśli jednak „Żurawie” myślą o zwycięstwie w niedzielnym pojedynku, muszą pojechać w najsilniejszym zestawieniu. Dlatego trener Rafał Wilk skorzysta z usług liderów Marmy: Scotta Nichollsa, Mateja Zagara i Davey’a Watta. Tę trójkę wspierać powinni Kenneth Bjerre oraz Roman Povaznhy. Skład uzupełnią Dawid Lampart i Martin Vaculik.

„Lwy” z pewnością będą chciały zrehabilitować się za pechową porażkę z Unibaxem Toruń, a w szczególności Sebastian Ułamek, który w spotkaniu z „Aniołami” wywalczył zaledwie 1 punkt. Liderem przyjezdnych będzie świetnie spisujący się od początku sezonu Nicki Pedersen. Przypomnijmy, iż Indywidualny Mistrz Świata reprezentował barwy Żurawi w poprzednich dwóch sezonach. Mocnym ogniwem gości będzie też Tomasz Gapiński, który znakomicie zaprezentował się w meczu z Unibaxem. Na torze przy ulicy Hetmańskiej pojechać mają także Greg Hancock i Lee Richardson. Zabraknie natomiast Michała Szczepaniaka oraz Tai’a Woffindena. Pierwszy nabawił się kontuzji w pojedynku z Unibaxem, a drugi ma ważny mecz w angielskiej Premier Trophy. Australijczyka, startującego z licencją brytyjską, być może zastąpi Lewis Bridger. Pierwszym młodzieżowcem, w ekipie częstochowskiej, będzie Mateusz Szczepaniak.

Która z poszczególnych drużyn odniesie kolejną wygraną? O tym przekonamy się już jutro. Początek meczu wyznaczono na godzinę 18:30. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport bądź w serwisie internetowym itvp.pl.

Awizowane składy:

Marma Polskie Folie Rzeszów:

9. Davey WATT
10. Roman POVAZHNY
11. Matej ZAGAR
12. Kenneth BJERRE
13. Scott NICHOLLS
14. Dawid LAMPART
15.

TRENER: Rafał WILK

CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa:

1. Greg HANCOCK
2. Tomasz GAPIŃSKI
3. Sebastian UŁAMEK
4. Kamil MISTYGACZ
5. Nicki PEDERSEN
6. Mateusz SZCZEPANIAK
7.

TRENER: Piotr ŻYTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *