Dla kogo złoto? – finał DMEJ w Rawiczu

Przed nami kolejne żużlowe emocje, a to za sprawą jutrzejszego finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Rawiczu. Będzie to historyczny, bo pierwszy turniej finałowy tego typu rozgrywek.

Do faworytów jutrzejszej imprezy zaliczani są oczywiście Polacy. Motorem napędowym „biało-czerwonych” powinien być Marcel Kajzer, który na co dzień reprezentuje barwy rawickiego Kolejarza. Trzon gospodarzy stanowić będą też utalentowani Maciej Janowski oraz Borys Miturski. Zawodnik Złomrexu Włókniarza Częstochowa 9. września, w znakomitym stylu, uzyskał awans do finału IMEJ, zajmując czwarte miejsce w półfinale w Bałakowie. Skład naszego zespołu uzupełnią Artur Mroczka oraz ktoś z dwójki – Dawid Lampart bądź Michał Łopaczewski. Najgroźniejszymi przeciwnikami miejscowych z pewnością będą Duńczycy, których liderem jest Patrick Hougaard. Przypomnijmy, że 18-latek, podczas meczu Speedway Ekstraligi Unia Tarnów-Atlas Wrocław, wywalczył komplet 15-stu punktów! Hougaarda wspierać będą ambitni Peter Juul Larsen, a także Klaus Jakobsen. Ważne punkty dorzucić powinien również Patrick Norgaard. Funkcję rezerwowego pełnić będzie Simon Nielsen. Reprezentacjom Polski i Danii będą się starać namieszać Niemcy. Naszych zachodnich sąsiadów najmocniejszymi ogniwami są Max Dilger, Erik Pudel oraz Kelvin Woelbert. Stawkę finalistów uzupełnią Szwedzi, którzy zapewne nie będą się liczyć w walce o czołowe lokaty.

Czy żużlowcy z „Orłem” na piersi staną na wysokości zadania i wywalczą tytuły Drużynowych Mistrzów Europy Juniorów? Zobaczymy. Start do pierwszego wyścigu przewidziano na godzinę 17:00. Natomiast prezentacja zawodników rozpocznie się już o 16:45.

Składy na finał DMEJ:

Niemcy
1. Max Dilger
2. Erik Pudel
3. Frank Facher
4. Sonke Petersen
17. Kevin Woelbert

Polska
5. Marcel Kajzer
6. Maciej Janowski
7. Borys Miturski
8. Artur Mroczka
18. Dawid Lampart lub Michał Łopaczewski

Dania
9. Patrick Hougaard
10. Klaus Jakobsen
11. Peter Juul Larsen
12. Patrick Norgaard
19. Simon Nielsen

Szwecja
13. Simon Gustafsson
14. Linus Ekloef
15. Ludvig Lindgren
16. Linus Sundstroem
20. Niklas Larsson

Składy za: kolejarz.rawicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *