Do Wrocławia po zwycięstwo

W najbliższą niedzielę, po ponad dwóch tygodniach przerwy, na polskie tory powróci Speedway Ekstraliga. W ramach 7. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej WTS Atlas Wrocław podejmować będzie CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa.

Gospodarze zamierzają zrehabilitować się po blamażu, jaki sprawili im żużlowcy Unii Tarnów w 6. rundzie spotkań. Przyjezdni zaś mają cel – przedłużyć passę zwycięstw.

Liderem brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski z ubiegłego roku będzie, znajdujący się ostatnio w wysokiej formie, Jason Crump. Wtórować mu powinien Tomasz Jędrzejak, który zaskakuje wszystkich swoją znakomitą postawą w tym sezonie. O korzystny rezultat starać się będzie też Daniel Jeleniewski. Nie wiadomo jak pojadą pozostali zawodnicy Atlasu, bowiem osiągane przez nich wyniki w SE nikogo nie powalają na kolana.

O sile gości stanowić będą Nicki Pedersen oraz Greg Hancock. Wspierać ich powinien Tomasz Gapiński. „Gapa” podobnie jak „Herbie” w przeszłości reprezentował barwy Atlasu. Zastanawiający jest za to występ Sebastiana Ułamka, który zawiódł na całej linii w spotkaniach z Unibaxem Toruń oraz ZKŻ Kronopol Zielona Góra. Za kontuzjowanego Lee Richardsona stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

Która z poszczególnych drużyn odniesie kolejne zwycięstwo? Czy Sebastian Ułamek w końcu się przełamie po dwóch bardzo słabych występach? Zobaczymy. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Awizowane składy zespołów:

Atlas Wrocław:
1. Tomasz Jędrzejak
2. Krzysztof Słaboń
3. Daniel Jeleniewski
4. Mariusz Węgrzyk
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Tomasz Gapiński
2. Lee Richardson
3. Greg Hancock
4. Sebastian Ułamek
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *