Kto górą w Lesznie? – Grand Prix Europy

Przed nami kolejna runda SGP. Tym razem największe tuzy światowego żużla zawitają do Leszna, gdzie odbędzie się Grand Prix Europy. Zawody te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców speedway’a zarówno w Polsce, jak i na świecie, bowiem biletów w sprzedaży jest coraz mniej.

W zawodach wystartuje dwóch polskich zawodników, reprezentujących barwy miejscowej Unii. Mowa o Krzysztofie Kasprzaku (stały uczestnik cyklu) oraz Jarosławie Hampelu (dzika karta). Oprócz nich i żużlowców rezerwowych jutro Polskę reprezentować będą także Tomasz Gollob i Rune Holta. Pierwszy zamierza przedłużyć dobrą passe w rozgrywkach o Indywidualnego Mistrza Świata po zwycięstwie w GP Słowenii. Drugi natomiast chciałby zrehabilitować się po nieudanym starcie w Krsko.

Do faworytów jutrzejszej imprezy zaliczany jest Indywidualny Mistrz Świata – Nicki Pedersen. Zawodnik Złomrexu Włókniarza Częstochowa jednak nie będzie miał łatwego zadania, gdyż jego główni rywale: Jason Crump, Leigh Adams i wspomniany wcześniej Gollob znajdują się ostatnio w wysokich formach.

Wymienionym wyżej kandydatom do zwycięstwa sporo powinni namieszać Hans Andersen, Andreas Jonsson, a także Greg Hancock. Zgromadzonym kibicom 10. maja na stadionie im. Alfreda Smoczka niespodziankę będzie starał się sprawić Lukas Dryml, który w inauguracji Speedway Grand Prix zajął wysokie szóste miejsce.

Z powodu kontuzji w turnieju udziału nie weźmie Bjarne Pedersen, zastąpi go Lubos Tomicek, dla którego będzie to debiut w tych rozgrywkach.

Kto zatem wygra Grand Prix w Lesznie? Zobaczymy. Początek imprezy wyznaczono na godzinę 19:00. Transmisję „na żywo” przeprowadzi stacja Canal +.

Lista startowa:
1. (19.) Lubos Tomicek (Czechy)
2. (9.) Chris Harris (Wielka Brytania)
3. (1.) Nicki Pedersen (Dania)
4. (13.) Lukas Dryml (Czechy)
5. (15.) Fredrik Lindgren (Szwecja)
6. (3.) Jason Crump (Australia)
7. (6.) Greg Hancock (USA)
8. (16.) Jarosław Hampel (Polska)
9. (2.) Leigh Adams (Australia)
10. (10.) Andreas Jonsson (Szwecja)
11. (14.) Krzysztof Kasprzak (Polska)
12. (5.) Hans Andersen (Dania)
13. (7.) Rune Holta (Polska)
14. (12.) Niels Kristian Iversen (Dania)
15. (8.) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
16. (4.) Tomasz Gollob (Polska)

Rezerwowi:
R1. Damian Baliński (Polska)
R2. Krzysztof Buczkowski (Polska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *