OSiR Kłobuck mistrzem!!!

Do sporej niespodzianki doszło w rewanżowym finałowym meczu o mistrzostwo Ligi Okręgowej Koszykówki. Faworyzowany zespół AZS WSZ/Polonia Poraj przegrał w Czarnym Lesie z OSiR-em Kłobuck 60:71. Tym samym ekipa gości odniosła drugie zwycięstwo i pierwszy raz w historii swych startów w „okręgówce” zdobyła tytuł mistrzowski.

Początek meczu wcale na to nie wskazywał, bowiem „akademicy” szybko objęli prowadzenie 13:4 i 17:6. Były to jednak miłe złego początki. Co prawda do przerwy gospodarze pewnie prowadzili 40:30 i jeszcze w 8 minucie III kwarty 53:41, lecz od 3 minyty ostatniej kwarty na parkiecie czarnoleskiego gimnazjum królowali goście, wygrywając ją 7:24!!! Świetną dyspozycją rzutową zza linii 6,25 m popisał się Sawicki, autor pięciu „trójek”. Poza tym dobrze zagrali Kowalczyk i zwłaszcza w końcówce meczu Nowak. Jedynym mankamentem w grze gości była fatalna skuteczność w rzutach osobistych (3 celne na 16 prób!). Grający mało skutecznie azetesiacy nie potrafili tego jednak wykorzystać i to ekipa z Kłobucka odtańczyła taniec radości, zasłużenie wygrywając finał.

AZS WSZ/Polonia Poraj – OSiR Kłobuck 60:71 (18:17; 22:13; 13:17; 7:24)

AZS WSZ:
Gałka 13, Morawski 11, Nalewajka 10, Olejnik 9(1×3), Kubicki 9(1), Korus 4, Piech 4, Ładniak 0, Deleżyński 0.

OSiR:
Sawicki 19(5), Kowalczyk 16, Nowak 14, Puchała 9(1), Saran 6, Migo 5, Pelikan 2, Woźniak 0

Stan rywalizacji: 2:0 dla OSiRu Kłobuck

To jednak nie koniec sezonu, ponieważ na 27.06 o godz.18.00 Zarząd OZKosz. planuje rozegranie w hali „Polonia” Meczu Gwiazd z udziałem najlepszych zawodników sezonu. Atrakcją będzie zapewne konkurs rzutów za 3 punkty, gdyż w okręgówce aż roi się od tego typu specjalistów.

Jeszcze wcześniej, bo już w dniach 20-22.05 w naszym mieście odbędą się XXV Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn. Będą one rozgrywane równocześnie na dwóch obiektach, tzn. w hali Politechniki i w hali Polonia. Serdecznie wszystkich kibiców koszykówki na te zawody zapraszamy.

Autor: Cezary Gajda