Podsumowanie 25.kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi. Raków (jeszcze) drugi.

W ubiegłą sobotę została rozegrana 25. kolejka spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi w grupie trzeciej, którą opiekuje się Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Prawdziwą huśtawkę formy prezentują piłkarze Rakowa. Tydzień wcześniej ulegli w Zabrzu tamtejszej Walce 0:2, by teraz na własnym boisku „rozbić” Lechię Zielona Góra aż 4:0. Uczynili to niezwykle efektownie i efektywnie. W tym meczu podopieczni trenera Roberta Olbińskiego potwierdzili, że nadal liczą się w walce o awans do pierwszej ligi. Oprócz częstochowian trzy punkty zgarnął też lider tabeli, GKP Gorzów Wielkopolski i czerwono-niebiescy póki co na razie są jeszcze wiceliderem.

Ta sytuacja może jednak ulec zmianie już w najbliższy weekend, kiedy to Gorzowianie grają na wyjeździe z bardzo dobrze spisujacą się w tej rundzie Miedzią Legnica i tam może paść wynik zadowalający częstochowian. Natomiast Raków udaje się do Królewskiej Woli na spotkanie z Gawinem i musi to spotkanie wygrać za wszelką cenę. Chcąc zająć pierwsze miejsce w tabeli, częstochowianie muszą też wygrywać na wyjazdach, a z tym ostatnio nie było najlepiej.

W 25.serii spotkań w trzeciej lidze, w grupie trzeciej na trybunach zasiadło łącznie 6100 widzów! Najwięcej kibiców zasiadło na trybunach lidera tabeli, GKP Gorzów Wielkopolski bo aż 2000 a najmniej fanów piłki nożnej pojawiło się na trybunach w Żarach, Świebodzinie i Graczach po 200.

Esencją każdego meczu są bramki. Tych w 25 kolejce spotkań strzelono 28. W każdym spotkaniu coś wpadło. Najwięcej goli fani futbolu oglądali w Słubicach bo aż sześć gdzie miejscowa Polonia rozgromiła Walkę Zabrze aż 5:1, a najmniej goli bo tylko dwa wpadły na stadionach w Świebodzinie i Głogowie bo tylko dwa. Średnia goli na mecz daje 3,50.

W trzeciej lidze nie tylko gole są ważne, istotne są także wszelkie statystyki oraz klasyfikacje strzelców. Rozjemcy aż 36-krotnie sięgali do kieszonki po kartki koloru żółtego i oraz 3-krotnie sędziowie musieli krewkich zawodników odsyłać do szatni.

W klasyfikacji strzelców po 25 seriach spotkań na czele znajduje się wiąż zawodnik Lechii Zielona Góra, który ma na swoim koncie 17 strzelonych bramek. Na drugą pozycję wskoczył zawodnik „ Meblowych” z Królewskiej Woli, Piotr Burski. On 16-krotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Miejsce na pudle znalazło się jeszcze dla zawodnika rodem z Gwinei, który reprezentuje barwy Polonii Słubice. Ousmane Sylla na swoim koncie zgromadził 14 goli. Najlepszym strzelcem Rakowa, jest Grzegorz Skwara, który na swoim koncie zgromadził 11 trafień i zajmuje on 5 miejsce w klasyfikacji strzelców wraz z zawodnikiem MKS-u Kluczbork, Marcinem Adamczykiem i Damianem Misanem z Miedzi Legnica.

W klasyfikacji „ Brązowe Buty” dziennika Sport na czele plasuje się Grzegorz Skwara. Popularny„ Paker” na swoim koncie uzbierał 166 punktów. Na drugiej pozycji znajdują się bramkarz GKP Gorzów Wielkopolski, Dawid Dłoniak i napastnik MKS-u Kluczbork, Waldemar Sobota. Obaj zgromadzili 153 punkty. Trzecie miejsce samotnie zajmuje bramkarz Rozwoju Katowice, Marek Kolonko. Ma on na swoim koncie 152 zdobyte punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *