Podsumowanie 26.kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi. Lider z Częstochowy!

W ubiegłą sobotę została rozegrana 26. seria spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi w grupie trzeciej. Bardzo miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom piłkarze Rakowa, którzy na trudnym terenie w Królewskiej Woli, pokonali Gawina 2:0 i przy jednoczesnym potknięciu najgroźniejszego rywala podopiecznych Roberta Olbińskiego, GKP Gorzowa Wielkopolskiego( gorzowianie swój mecz zremisowali bezbramkowo w Legnicy), to dzięki temu Raków mógł się cieszyć z powrotu na pierwsze miejsce w tabeli. Wszyscy pod Jasną Górą mają nadzieję, że częstochowianie usadowią się w fotelu lidera na dobre aż do 14 czerwca, kiedy to zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań i tym samym uzyskają awans do pierwszej ligi.

Okazję do zobaczenia „na żywo” grającego lidera trzeciej ligi, wszyscy kibice będą mieli zobaczyć już w najbliższą sobotę, kiedy to Raków na własnym boisku będzie podejmował, mającą już tylko iluzoryczne szanse na awans do nowej drugiej ligi, drużynę TS Koszarawy Żywiec. Początek tego pojedynku o godzinie 17.00. Więcej o tym spotkaniu napiszemy w jednym z naszych najbliższych newsów.

W 26.kolejce spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej na trybunach zasiadło łącznie 5400 widzów. Najwięcej fanów zmagania piłkarzy oglądało na stadionach w Kluczborku i Nowej Soli, odpowiednio po 1300, a najmniej kibiców mecz oglądało w Zabrzu, bo tylko 200.

Esencją każdego meczu są bramki. Tych w 26 serii spotkań nie brakowało, choć jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem, mowa tutaj o hicie, jakim było spotkanie Miedź Legnica- GKP Gorzów Wielkopolski. Najwięcej goli kibice oglądali w Kluczborku, gdzie miejscowy MKS pokonał „czerwoną latarnię” trzeciej ligi, Pogoń Świebodzin aż 5:1.Ogółem w 26 kolejce spotkań w trzeciej lidze w grupie trzeciej strzelono ich 23. Średnia goli na mecz daje 2,87.

W klasyfikacji najlepszych snajperów po 26.kolejce spotkań w trzeciej lidze w grupie trzeciej, na czele wciąż znajduje się zawodnik zielonogórskiej Lechii, Emil Drozdowicz z 18 trafieniami. Na drugiej pozycji znajduje się Piotr Burski z Gawina Królewska Wola z 16 golami na koncie. Miejsce na podium znalazło się jeszcze dla zawodnika rodem z Gwinei a reprezentującego barwy Polonii Słubice, Ousmane Sylli, ona natomiast strzelił 14 bramek. Najlepszym strzelcem Rakowa jest Grzegorz Skwara, który dwunastokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Zajmuje On, czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców wraz z Waldemarem Sobotą z MKS-u Kluczbork.

W rankingu „Brązowych Butów” prowadzonej przez redakcję katowickiego „Sportu” na pierwszym miejscu wciąż niezmiennie króluje zawodnik Rakowa Częstochowa, Grzegorz Skwara, który uzbierał 174 punkty i pewnie zmierza po tą pamiątkową statuetkę, która zawsze wręczana jest po zakończeniu sezonu. Na drugim miejscu znajduje się bramkarz GKP Gorzów Wielkopolski Dawid Dłoniak ze 160 punktami na swoim koncie. Miejsce trzecie zajmują wspólnie Marek Kolonko z Rozwoju Katowice oraz Waldemar Sobota z MKS-u Kluczbork.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *