Dzień Sportu na medal!

Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 przy ładnej pogodzie i grającej muzyce dostarczył wszystkim zebranym sporo zabawy. Wraz z dziećmi świetnie bawili się nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz sędziowie.

Zgodnie z planem impreza rozpoczęła się od wspólnego biegu wszystkich zebranych tego dnia na boisku przy ulicy Słowackiego. Chwilę później o porządną rozgrzewkę przed sportowymi zmaganiami zadbali częstochowscy rugbiści, którzy licznie stawili się w strojach klubowych budząc wśród dzieci duże zainteresowanie. Podzielone na kolorowe zespoły dzieci zmagały się w wielu konkurencjach, z których najwięcej radości dostarczyła gra w zbijaka. Opróćz tego zespoł zmagały się na torze przeszkód, w przeciąganiu liny oraz w dość oryginalnej zabawie polegającej na wybijaniu piłki z koła na czas.

Wśród zaproszonych gości roiło się od postaci znanych w świecie sportu. Wraz z dziećmi w zabawach udział brali koszykarz Przemysław Szymański oraz siatkarka Edyta Węcławek. Liczną reprezentację Akademii Piłkarskiej przyprowadził ze sobą Krzysztof Kołaczyk, który wraz z dyrektorem Włókniarza i radnym Miasta Częstochowa Lechem Małagowskim oraz naczelnikiem Wydziału Sportu i Turystyki Januszem Haszczem tworzyli część składu sędziowskiego. Punktem zabawy był też żużlowy pokaz Marcina Piekarskiego. Cała impreza trwała w rytm muzyki i skończyła się wspólnym grillowaniem. Zwycięzcami zawodów okazali się wszyscy, którzy aktywnie brali udział w imprezie, bo jak głosi hasło wymalowane na autokarze piłkarskiej reprezentacji Polski: „Liczy się sport i dobra zabawa”.

Na wyróżnienie zasługują jednak zwłaszcza organizatorzy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5, którzy spisali się na szóstkę. W nagrodę dostali od swoich podopiecznych dużo radości i uśmiechu, które towarzyszyły całej imprezie. Czekamy na powtórkę w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *