Eliminacje MMPPK: pewne zwycięstwo „Lwów”, awans RKM-u Rybnik

Nie było niespodzianek we wczorajszym turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Częstochowie. Zakończył się on bowiem zwycięstwem Złomrexu Włókniarza Częstochowa.

Częstochowianie, awans do finału, który odbędzie się 17. sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim, zagwarantowali sobie dzięki podwójnej wygranej z parą Unii Tarnów w wyścigu czternastym. W nim zwyciężył Mateusz Szczepaniak przed Borysem Miturskim, Łukaszem oraz Szymonem Kiełbasami. Na drugiego finalistę MMPPK czekaliśmy do biegu piętnastego, w którym para RKM Rybnik Patryk Pawlaszczyk-Michał Mitko pokonała 5:1 duet Kolejarza Rawicz Marcel Kajzer-Paweł Ratajszczak. Dzięki temu zwycięstwu „Rekiny” wywalczyły przepustkę do zawodów finałowych.

W wyścigu ósmym Kamil Zieliński szczepił się motocyklami z Mateuszem Kowalczykiem, po czym zawodnik „Jaskółek” zanotował groźny upadek. Okazało się jednak, że żużlowiec był dolny do dalszej jazdy, a powtórka biegu rozegrana została w pełnej obsadzie. W powtórzonym biegu na kresce pierwszy pojawił się Sz. Kiełbasa. Za plecami tarnowianina do mety dojechali kolejno: Zieliński, Kowalczyk i Adrian Osmólski.

Ekipę „Lwów” do awansu poprowadzili Mateusz Szczepaniak i Borys Miturski. Dobrze spisał się też Marcin Piekarski – 4 punkty w dwóch startach.

Wśród rybniczan brylowali Patryk Pawlaszczyk, a także Michał Mitko, którzy zdobyli odpowiednio 11 i 10 „oczek”.

W imprezie wystąpił jeszcze jeden zespół z Częstochowy, składający się z zawodników Złomrexu Włókniarza i stowarzyszenia CKM Włókniarza. Żużlowcy tej ekipy zajęli ostatnie, szóste, miejsce, a najwięcej punktów wywalczył Mateusz Kowalczyk – 5.