Kolejna wygrana „Lwów”?

Przed nami kolejne żużlowe emocje związane ze Speedway Ekstraligą. Jutro w Zielonej Górze rozegrany zostanie spotkanie 9. kolejki tych rozgrywek pomiędzy tamtejszym ZKŻ Kronopol, a Złomrexem Włókniarzem Częstochowa.

Podopieczni Aleksandra Janasa ostatnio spisują się fatalnie. Bowiem w ciągu czterech ostatnich kolejek nie wygrali żadnego spotkania. Częstochowskie „Lwy” z kolei prezentują się wyśmienicie. Od meczu z ZKŻ-em, na własnym terenie, nie znaleźli pogromcy w SE.

Liderem drużyny „Myszki Miki” będzie Grzegorz Walasek. Popularny „Greg” we wspaniałym stylu zwyciężył w niedzielnej Rundzie Kwalifikacyjnej do Grand Prix 2009. Oprócz Walaska siłę zielonogórskiego zespołu powinien stanowićRafał Dobrucki. O korzystny wynik dla miejscowych starać się będzie też 19-letni Grzegorz Zengota. „Zengi” w potyczce z Unią Leszno wywalczył aż 10 „oczek”, a w minioną niedzielę uzyskał awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Nie wiadomo z kolei z jakiej strony pokaże się Piotr Protasiewicz, który zawiódł na całej linii w ostatnim meczu z „Bykami”. W piątkowym pojedynku, w ekipie gospodarzy, zabraknie kontuzjowanego Fredrika Lindgrena. Młodego Szweda zastąpi najprawdopodobniej Nicolai Klindt.

Podobnie jak żużlowcy z grodu Bachusa, zawodnicy spod Jasnej Góry także pojadą w osłabieniu, brakiem Tomasza Gapińskiego, za którego stosowany będzie przepis o zastępstwie zawodnika. Trzon drużyny Włókniarza tworzyć będą Greg Hancock i Sebastian Ułamek. Zastanawiająca jest postawa Nickiego Pedersena, który w miniony wtorek zanotował upadek podczas meczu Elitserien Lejonen Gislaved – Indianerna Kumla. Pod numerem 2. widnieje imię i nazwisko Kamila Mitysgacza. Pewne jest jednak to, że zostanie on zastąpiony przez Lee Richardsona bądź Michała Szczepaniaka. Skład uzupełnią Mateusz Szczepaniak, a także Tai Woffinden.

Czy nasi żużlowcy przedłużą passę zwycięstw? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro. Początek pojedynku wyznaczono na godzinę 18:30. Spotkanie sędziować będzie Piotr Lis (Lublin). Relację live z tego meczu będzie można śledzić na łamach naszego portalu. Zapraszamy!

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Greg Hancock
2. Kamil Mistygacz
3. Sebastian Ułamek
4. Tomasz Gapiński
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak

ZKŻ Kronopol Zielona Góra:
9. Piotr Protasiewicz
10. Rafał Dobrucki
11. Niels-Kristian Iversen
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Grzegorz Zengota

Pozostały pary 9. kolejki SE:
Unibax Toruń – Unia Leszno
Marma PF Rzeszów – Caelum Stal Gorzów
Atlas Wrocław – Unia Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *