Mistrzostwa Śląska Seniorów i Juniorów młodszych

W dniu 15.06.08 w Pszczynie odbyły się ostatnie zawody w sezonie 2007/2008 w badmintonie. Były to Mistrzostwa Śląska Seniorów i Juniorów młodszych. W zawodach startowało 51 zawodnicze i zawodników. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy z Częstochowy i Blachowni.

W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Paulina GAJOS z MKS Dwójka Blachownia , która pokonała Monikę Makowiec z AZS AWF Katowice 21/8, 21/6, a w finale Beatę Ziółkowską ( również AZS AWF Katowice) 21/15, 21/13.

W grze pojedynczej mężczyzn w finale wystąpili zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna. Marcin Ociepa z BKS Kolejarz Częstochowa zdobył brązowy medal wygrywając z Robertem ZOSTAWĄ z Rybnika 21/19, 21/19, Tymoteuszem CZYSZEM ( UKS Plesbad Pszczyna) 17/21, 21/14, 21/13 a w ½ finału uległ późniejszemu zwycięzcy Dawidowi KIELOCHOWI 19/21, 14/21.

W grze podwójne mężczyzn Marcin w parze z klegą klubowym Adamem SOWĄ zwyciężyli wygrywając kolejno parę KLOC/WIKTORCZYK z Pszczyny 21/9, 21/16, WÓJCIK/WÓJCIK z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 21/15, 21/17 a w finale z parą pszczyńską CZYSZ/KIELOCH 21/14, 12/21, 21/12.

W grze podwójnej kobiet zwyciężyły zawodniczki MKS Dwójka Blachownia Paulina GAJOS/Danuta KORBEL pokonując parę gospodarzy CZERWIŃSKA/ GRABIEC 21/19, 21/16. W grze mieszanej para Jarosław OCIEPA/Danuta KORBEL zdobyła medal srebrny wygrywając z para WILKOSZ/MALIK z Pszczyny 20/22, 21/17, 27/25 i ulegając w finale ich kolegom klubowym Bartosz PIETRYJA/GRABIEC 16/21, 12/21.

W kategorii juniorów młodszych podwójną Mistrzynią Śląska została Karolina GAJOS z MKS Dwójka Blachownia. W grze pojedynczej pokonała kolejno zawodniczki Kolejarza 24 Katowice: Paulinę ŻYLAK 21/2, 21/2, Nicole SAMSON 21/2, 21/1 i w finale Annę GOC 19/21, 21/15, 21/16. W grze mieszanej w parze z Kamilem KORBELEM parę z Katowic Kamila SAMSONA/ Patrycję GOC 21/10, 21/11.

Kamil zdobył srebrny medal w grze pojedynczej wygrywając z Wojciechem SZCZYPKIEM z Pszczyny 21/11, 21/4 Michałem Walentkiem z Częstochowy 21/19, 15/21, 21/13 a w finale przegrał z Pawłem Pietryją z Pszczyny 15/21, 19/21.

Michał WALENTEK zdobył brązowy medal, a Filip Albrycht ( kolega klubowy Kamila) zajął czwarte miejsce. Michał WALENTEK grając w parze z Pawłem Pietryją zwyciężył w grze podwójnej chłopców ogrywając parę z Pszczyny BABORSKI/BABORSKI 21/5, 21/7 i parę z Katowic SOPRYCH/SZCZEGIELNIAK 21/14, 21/12.

Teraz nastąpiła przerwa wakacyjna. Zawodnicy po krótkim odpoczynku będą ładowali akumulatory przed kolejnym sezonem na dwóch zgrupowaniach w Suchedniowie i Lubniewicach