Podsumowanie sezonu 2007/2008 w wykonaniu drużyny KS-u Częstochowa

Sezon ligowy 2007/2008 zakończył się już 31 maja, a więc przyszła znakomita pora na to aby podsumować dokładnie jak w tych rozgrywkach radzili sobie podopieczni trenera Jacka Macińskiego.

Przed rozpoczęciem rozgrywek drużynę Włodara opuściła cała rzesza doświadczonych zawodników. Mowa tutaj oczywiście o Michale Załuckim, Grzegorzu Maciejewskim , Piotrze Prusko oraz Filipie Bartkowiaku. Na ich miejsce pojawili się inny o wieli młodsi zawodnicy i co warto dodać byli to chłopcy, którzy w ubiegłych rozgrywkach grali jeszcze w lidze juniorów starszych. Jednym doświadczonym zawodnikiem który wzmocnił drużynę był Robert Susek.

Po burzliwym okresie transferowym mało było osób, które wierzyły w to żeby KS-iacy byli w stanie wywalczyć pozycję wyższą niż 14 miejsce w tabeli.

Sierpień 2007

Początek rozgrywek był rewelacyjny w wykonaniu podopiecznych trenera Jacka Macińskiego. Pierwsze spotkanie z Milenium Wojkowice zakończyło się deklasacją rywala. Po 30 minutach było 4:0 dla Włodara, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:0.Jak się później okazało było to największe zwycięstwo żółto –niebieskich w kończącym się sezonie. W kolejnych meczach kapitan drużyny śp Michał Kobus i spółka podtrzymywali znakomitą formę i wygrali kolejne dwa mecz z MKS Myszków oraz Źródłem Kromołów. Pierwsza strata punktów KS-u to dopiero 4 kolejka i nieznaczna porażka w Radzionkowie 2:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu. W tym miesiącu wszystkie zwycięstwa nie były by możliwe bez dobrej postawy całej drużyny, ale przede wszystkim znakomitej formy strzeleckiej Michała Kobusa oraz Marcina Kurpiosa

Mecze:

1 kolejka: KS Częstochowa – Milenium Wojkowice 6:0
Bramki: 2 Kobus, 2 Kurpios, Gębicz, Kyzioł

2 kolejka: MKS Myszków – KS Częstochowa 1:4
Bramki: 2 Kurpios, Kobus, Karoń

3 kolejka: KS Częstochowa – Źródło Kromołów 4:2
Bramki: Kurpios 2, Kobus 2

4 kolejka: Ruch Radzionków – KS Częstochowa 2:1
Bramka: Andrzejewski

Bilans
Zwycięstwa: 3
Remisy: 0
Porażki: 1

Punkty: 9 na 12 możliwych
Bramki strzelone: 15
Bramki stracone: 4

Strzelcy: Kurpios 6, Kobus 5 , Gębicz, Kyzioł, Karoń, Andrzejewski

Wrzesień 2007

Na koniec rozgrywek już wiemy że był to miesiąc który miał ogromny wpływ na dalsze losy naszego zespołu na IV ligowych boiskach. Patrząc na wyniki sportowe drużyny ze Stradomia wszystko układało się bardzo dobrze, ponieważ 12 punktów na 18 możliwych to przyzwoity wynik. Wszystko załamało się 30 września kiedy to w tragicznych okolicznościach odszedł od nas kapitan, nasz przyjaciel z boiska jak i z po za niego Michał Kobus. Ta wiadomość wstrząsnęła całą sportową Częstochową oraz miała ogromny wpływ na dalszą grę młodej drużyny. Michał w 10 spotkaniach tego sezonu zdobył aż 11 bramek i był liderem strzelców w IV lidze Śląskiej.

Mecze:

5 kolejka: KS Częstochowa – MK Górnik Katowice 3:4
Bramki: Kobus 2, Andrzejewski

6 kolejka: Zieloni Żarki – KS Częstochowa 0:4
Bramki: Kobus 2, Załęcki, Kyzioł

7 kolejka: KS Częstochowa – Sarmacja Będzin 3:2
Bramki: Kobus 2, Kurpios

8 kolejka: Slavia Ruda Śląska – KS Częstochowa 1:3
Bramki: Kurpios 2, Andrzejewski

9 kolejka: KS Częstochowa – Victoria Częstochowa 0:1

10 kolejka: Orzeł Babienica/Psary – KS Częstochowa 3:1 ( walkower 0:3)
Bramka: Kyzioł

Bilans:
Zwycięstwa: 3 ( + 1 walkower)
Remisy: 0
Porażki: 3

Punkty:12 na 18 możliwych
Bramki strzelone: 14
Bramki stracone: 11

Strzelcy: Kobus 6, Kurpios 3, Kyzioł 2, Andrzejewski 2, Załecki

Październik 2007

Bardzo ciężki miesiąc dla naszego zespołu ze względu na stratę czołowego zawodnika, ale również terminarz. Po zdobyciu 4 punktów na własnym boisku z teoretycznie słabszymi rywalami drużyna KS Częstochowa miała przed sobą dwa bardzo ciężkie spotkania z Górnikiem Wesoła ( wyjazd) oraz GKS-em Tychy 71 ( u siebie). Podopieczni trenera Macińskiego grając każdy mecz dla śp Michała w obydwu meczach zaprezentowali się bardzo dobrze remisując dwukrotnie bezbramkowo. Zwycięstwo szczególnie blisko było w meczu z GKS-em ale remis przy ulicy Sabinowskiej z głównym pretendentem do awansu został przyjęty jako korzystny wynik.

Mecze:

11 kolejka: KS Częstochowa – Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 1:1
Bramka: Załęcki

12 kolejka: KS Częstochowa – Sparta Lubliniec 4:1
Bramki: Kurpios 2, Kowalczyk 2

13 kolejka: Górnik Wesoła – KS Częstochowa 0:0

14 kolejka: KS Częstochowa – GKS Tychy 71 0:0

Bilans:
Zwycięstwa: 1
Remisy: 3
Porażki: 0

Punkty: 6 na 12 możliwych
Bramki strzelone: 5
Bramki stracone: 1

Strzelcy: Kurpios 2, Kowalczyk 2, Załęcki

Listopad 2007

Kartki i kontuzje znacznie uszczupliły i tak drobną kadrę Klubu Sportowego Częstochowa na ostanie dwa mecze jesieni. W zamykającym rundę jesienną spotkaniu, zawodnicy Włodara ulegli wyraźnie w Łabędach ŁTS-owi, a w meczu zaczynającym, rundę rewanżową w Wojkowicach zremisowali 1:1. Warto dodać że w meczu z Milenium trener miał do dyspozycji 12 zawodników w tym dwóch bramkarzy!

Mecze:

15 kolejka: ŁTS Łabędy – KS Częstochowa 3:0

16 kolejka: Milenium Wojkowice – KS Częstochowa 1:1
Bramki: Gębicz

Bilans:
Zwycięstwa: 0
Remisy: 1
Porażki:1

Punkty: 1 na 6 możliwych
Bramki strzelone: 1
Bramki stracone: 4

Strzelcy: Gębicz

Grudzień 2007

Okres roztrenowania w każdym zespole na tym poziomie rozgrywek.

Styczeń i Luty 2008

Początek przygotowań do bardzo trudnej rundy rewanżowej w IV lidze Śląskiej oraz początek okna transferowego. Podczas całego tego okresu drużyna Włodara rozegrała aż 13 spotkań sparingowych. Działacze, chcąc zapobiec sytuacji z końca rundy jesiennej kiedy to trener miał do dyspozycji tylko 12 zawodników, znacznie powiększyli kadrę sprowadzając kilku zawodników. Z wypożyczenie do klubu powrócili Maciej Ogrodniczak ( ściągnięty, ponieważ kontuzji dłoni nabawił się Dominik Kapral i jak się okazało nie zagrał w żądnym spotkaniu rundy rewanżowej), i Mateusz Żurawiecki. Ponadto do klubu dołączyli Grzegorz Kuziorowicz ( wypożyczenie), Rafał Berdys ( wypożyczenie) oraz Bartosz Kowalski który już kiedyś reprezentował „żółto – niebieskie” barwy.

Marzec 2008

Inauguracja rundy wiosennej jak to zazwyczaj bywa z drużyną KS Częstochowa nie wypadła okazale. Tym razem zawodnicy Włodara musieli uznać wyższość MKS-u Myszków, mimo iż to częstochowianie byli stroną dominującą przez większą cześć spotkania. Plamę po nieudanym początku rundy udało się zmazać jednak bardzo szybko. Zwycięstwo na gorącym terenie w Zawierciu ze Źródłem pozwoliło pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Mecze:

17 kolejka: KS Częstochowa – MKS Myszków 0:1

18 kolejka: Źródło Kromołów – KS Częstochowa 0:2
Bramki: samobójcza, Kurpios

Bilans:
Zwycięstwa:1
Remisy: 0
Porażki: 1

Punkty: 3 na 6 możliwych
Strzelone bramki: 2
Stracone bramki: 1

Strzelcy: Kurpios 1

Kwiecień 2008

Praktycznie cały miesiąc to pasmo pechowy porażek, w których brakowało bardziej szczęścia niż umiejętności zawodnikom Włodara. Porażki z drużynami z czołówki czyli Ruchem Radzionków i MK Katowice z którymi można było się pogodzić. Jednak strata aż 5 punktów w meczach z potencjalnie słabszymi rywalami sprawiła że drużyna kolejne spotkanie grała pod presją zarządu. Porażka z Sarmacją w Będzinie była największą klęską KS-iaków w całym sezonie ( taką samą przegraną Włodar poniósł na jesień w Łabędach). W kwietniu po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się nowy nabytek drużyny Grzegorz Kuziorowicz, który tym trafieniem zapoczątkował swoje dobre występy. Ta presja bardzo pozytywnie wpłynęła na naszą drużynę, która w końcu wygrała ze Slavią i jak się później okazało rozpoczęła udaną serie.

Mecze:

19 kolejka: KS Częstochowa – Ruch Radzionków 0:2

20 kolejka: Górnik MK Katowice – KS Częstochowa 2:0

21: KS Częstochowa – Zieloni Żarki 2:2
Bramki: Kuziorowicz 2

22 kolejka: Sarmacja Będzin – KS Częstochowa 3:0

23 kolejka: KS Częstochowa – Slavia Ruda Śląska 3:0
Bramki: Skwarczyński Kuziorowicz, Andrzejewski

Bilans:
Zwycięstwa: 1
Remisy: 1
Porażki: 3

Punkty: 4 punkty na 15 możliwych
Strzelone bramki: 5
Stracone bramki: 9

Strzelcy: Kuziorowicz 3, Skwarczyński, Andrzejewski

Maj 2008

Maj to prawdziwy maraton dla drużyn grających na IV ligowych boiskach. Wszystkie zespoły na tym szczeblu rozgrywek miały do rozegrania aż 7 kolejek! Na początek przyszły dwa pojedynki derbowe z Victorią oraz Orłem. Remis z Victorią oraz zwycięstwo z Orłem sprawiły, że podopieczni trenera Jacka Macińskiego uwierzyli, że mogą wywalczyć w tabeli upragnione piąte miejsce. Kolejne 4 punkty w meczach z Zagłebiakiem i słabiutką Spartą oznaczało że w ostatnich trzech pojedynkach trzeba walczyć o komplet punktów. Mecz z Górnikiem Wesoła ułożył się bardzo dobrze dla KS-u, jednak dekoncentracja w końcowych minutach sprawiła że obie drużyny podzieliły się punktami, co nie cieszyło żadnej z drużyn. Spotkanie w Tychach z liderującym GKS-em było dla naszego młodego zespołu prawdziwym egzaminem wartości. Mimo nieznacznej porażki 2:1 stradomiacy zebrali bardzo dobre oceny. Warto dodać że w końcówce do remisu mógł doprowadzić Skwarczyński, jednak Paweł zmarnował doskonałą okazje do wyrównania. Podobna sytuacja była w meczu z Victorią kiedy to w końcówce Ariel Wiśniowski mógł dać zwycięstwo KS-owi, jednak w równie podobnej akcji spudłował z 5 metrów. Ostatni mecz sezonu z ŁTS-em rozgrywany był o pietruszkę. Remis 2:2 i ostatecznie 8 pozycja w tabeli na koniec sezonu.

Mecze:

24 kolejka: Victoria Częstochowa – KS Częstochowa 1:1
Bramki: Kurpios

25 kolejka: KS Częstochowa – Orzeł Babienia/Psary 4:0
Bramki: Załęcki, Kurpios, Kuziorowicz, Andrzejewski

26 kolejka: Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – KS Częstochowa 0:0

27 kolejka: Sparta Lubliniec – KS Częstochowa 0:4
Bramki: Kuziorowicz, Kurpios, Załęcki, Karoń

28 kolejka: KS Częstochowa – Górnik Wesoła 1:1
Bramki: Kyzioł

29 kolejka: GKS Tychy 71 – KS Częstochowa 2:1
Bramki: Gębicz

30 kolejka: KS Częstochowa – ŁTS Łabędy 2:2
Bramki: Kuziorowicz, Daniel Wiśniowski

Bilans:
Zwycięstwa: 2
Remisy: 4
Porażki:1

Punkty: 10 punktów na 21 możliwych
Strzelone bramki: 13
Stracone bramki: 6

Strzelcy: Kuziorowicz 3, Kurpios 3, Załecki 2, Kyzioł, Gębicz, D.Wiśniowski, Karoń, Andrzejewski

Bilans końca sezonu:

Końcowa pozycja: 8 – 10 sezon 2006/2007
Zwycięstwa: 12 – 13 sezon 2006/2007
Remis: 9 – 5 sezon 2006/2007
Porażki: 9 – 12 sezon 2006/2007

Punkty: 45 na 90 możliwych , 44 na 90 możliwych – sezon 2006/2007
Strzelone bramki: 57 – 48 sezon 2006/2007
Stracone bramki: 35 – 46 sezon 2006/2007

16 bramek: Kurpios (1 PP)
11 bramek: Kobus
7 bramek: Kuziorowicz ( 1 PP)
5 bramek: Andrzejewski, Karoń ( 3 PP)
4 bramki: M.Kowalski ( 4 PP), Załęcki, Kyzioł
3 bramki: Gębicz
2 bramki: Kowalczyk, Skwarczyński ( 1 PP), A.Wiśniowski ( 2 PP)
1 bramka: Malinowski ( 1 PP), Bergier ( 1 PP),D.Wiśniowski, samobójcza

Końcowy bilans dobitnie pokazuje, że mimo iż przed sezonem w drużynie nastąpiła tak zwana zmiana pokoleń to Klub Sportowy Częstochowa poprawił wszystkie swoje osiągnięcia! Pozycja 8 na zakończenie rozgrywek brana była by w ciemno przed ich rozpoczęciem. Uważam również, że powyższy artykuł pokazuję, że gdyby nie tragiczne wydarzenia, które zdarzyły się w trakcie rozgrywek wynik ten mógłby być bardziej okazły. Strata tak wspaniałego zawodnika i kolegi Michała miała, jednak ogromny wpływ na młodą drużynę, która ten sezon bez wątpienia na zawsze będzie miała w pamięci!

Wszyscy zawodnicy którzy reprezentowali Klub Sportowy Częstochowa w rozgrywkach IV ligi jaki i Pucharu Polski:

Bramkarze:
Michał Różycki
Dominik Kapral
Maciej Ogrodniczak

Obrońcy:
Daniel Karoń
Bartosz Gębicz
Piotr Skoczylas
Robert Susek
Daniel Wiśniowski
Michał Bergier

Pomocnicy:
Rafał Berdys
Robert Kowalczyk
Marcin Kurpios
Mateusz Żurawiecki
Ariel Wiśniowski
Patryk Malinowski
Dariusz Załęcki
Bartosz Kowalski
Marcin Kowalski
Grzegorz Kuziorowicz

Napastnicy:
9 Michał Kobus – kapitan drużyny
Mateusz Kyzioł
Piotr Andrzejewski
Paweł Skwarczyński

Trener: Jacek Maciński
Kierownik drużyny: Marek Caban

Źródło: KS Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *