Co nas czeka w II lidze?

W związku ze mnianą systemu rozgrywek w Polsce, Raków znalazł się w grupie zachodniej II ligi. Nie dla wszystkich kibiców ta zmiana jest prosta i czytelna, warto więc przyjżeć się co czeka piłkarzy i kibiców w nowym sezonie.

W podzielonej na dwie grupy II lidze wystąpi łącznie 36 zespołów. W grupie zachodniej zagrają zespoły z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego.

Awans do rozgrywek I ligi uzyskają dwie najlepsze drużyny po 34 kolejkach. Drużyna, która na zakończenie rozgrywek zajmie 3.miejsce rozegra mecz barażowy z 13. lub 14. drużyną I ligi w zależności od losowania. Cztery ostatnie lokaty (15-18) oznaczają spadek do III ligi. Drużyny z miejsc 11-14 o utrzymanie zagrają z drużynami, które zajęły 2.miejsca w grupach III ligi. Tu również o zestawie par zadecyduje losowanie w systemie terytorialnym (podział na wschód i zachód).

Jedyną zmianą w samym meczu jest liczba zmian, których będzie można dokonać trzy w trakcie spotkania, a nie jak to było w starej III lidze cztery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *