„Lwy” przed szansą o tytuł

Rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych wkraczają w decydującą fazę.

Jutro w Częstochowie rozegrane zostanie zaległe spotkanie III kolejki odpowiednika angielskiej Conference League pomiędzy amatorską sekcją Włókniarza, a KŻ Zdzichtexem Lublin. Zwycięzca tego pojedynku przybliży się do tytułu mistrzowskiego.

W składzie częstochowskiego zespołu dojdzie do jednej zmiany w porównaniu do zestawienia w meczu IV rundy DMPN w Lublinie. Z „Lwem” na piersi wystąpi, po raz drugi w tym sezonie, Mieczysław Krawczyk. Liderem gospodarzy z pewnością będzie znakomicie spisujący się od początku rozgrywek Mirosław Daniszewski. Wychowanka gorzowskiej Stali wspierać powinni adepci częstochowskiej szkoły zużla: Paweł Ratoń, Dawid Bąk, a także Piotr Foltyński.

Lubelski Zdzichtex pod Jasną Górę przyjedzie w osłabieniu, brakiem Michała Widery i Tomasza Zająca. Najmocniejszym punktem drużyny będzie Ryszard Brzozowski. Wtórować mu powinien Robert Szewczyk, który w ubiegłym roku na „Arenie Częstochowa” wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych.

W pierwszym spotkaniu w Lublinie górą byli częstochowianie, wygrywając 47:42. Czy tym razem goście zrewanżują drugim wicemistrzom Polski z sezonu 2007 za porażkę u siebie? O tym przekonamy się już 5. lipca. Początek meczu nietypowo, bo o godzinie 10:00. Wstęp na pojedynek jest bezpłatny.

Awizowane składy:
Włókniarz Częstochowa:
9. Paweł Ratoń
10. Piotr Foltyński
11. Robert Pasoń
12. Dawid Bąk
13. Mirosław Daniszewski
14. Mieczysław Krawczyk
15. Dariusz Głębocki

KŻ Zdzichtex Lublin:
1. Robert Szewczyk
2. Janusz Sternik
3. Wojciech Mazur
4. Marcin Robak
5. Ryszard Brzozowski
6. Piotr Haranicz

źródło: inf. własna/akz.ckmfoto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *