„Lwy” vs „Żurawie”

W najbliższy weekend fani czarnego sportu w Częstochowie na brak emocji nie będą mogli narzekać. Jak już informowaliśmy, jutro na „Arenie Częstochowa” rozegrany zostanie zaległy mecz w ramach DMPN pomiędzy amatorską sekcją Włókniarza, a Zdzichtexem Lublin.

Dzień później natomiast odbędzie się spotkanie 10. kolejki Speedway Ekstraligi pomiędzy miejscowym Złomrexem Włókniarzem, a Marmą Rzeszów. Faworytem tego pojedynku są oczywiście „Lwy”, tym bardziej, że w pierwszym, wyjazdowym, meczu zwyciężyły aż 60:32.

Częstochowianie ostatnio spisują się znakomicie, bowiem od wygranej potyczki z ZKŻ-em Kronopol Zielona Góra nie potrafią znaleźć sobie pogromcy i dotychczas plasują się na drugiej pozycji w tabeli. Rzeszowianie z kolei tegorocznego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż po 9-ciu kolejkach SE zajmują piątą pozycję.

W zestawieniu podopiecznych Piotra Żyto ponownie zabraknie kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego. Po dwumiesięcznej przerwie do składu powraca Michał Szczepaniak. Zdaniem niektórych popularny „Szczepan” powinien stanowić o sile częstochowskiego zespołu w tym meczu, gdyż w turniejach indywidualnych prezentuje się przyzwoicie. Najmocniejszymi ogniwami Włókniarza będą jednak Nicki Pedersen, Greg Hancock i Sebastian Ułamek. Wszyscy pod Jasną Górą liczą także na ważne punkty Lee Richardsona. Skład uzupełnią Mateusz Szczepaniak oraz Borys Miturski, dla którego będzie to drugi start w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym sezonie.

Podobnie jak gospodarze, żużlowcy ze stolicy Podkarpacia pojadą bez swojego czołowego zawodnika. Mowa o Scott’cie Nichollsie, który podczas wtorkowego meczu szwedzkiej Elitserien nabawił się kontuzji barku. Być może za Anglika trener Rafał Wilk zastosuje przepis o zastępstwie zawodnika. W składzie „Żurawi” widnieje imię i nazwisko Karola Polaka. Pewne jest jednak to, że zastąpi go ktoś z dwójki – Davey Watt bądź Cameron Woodward. Trzon gości tworzyć będą Kenneth Bjerre, Matej Zagar, a także Roman Povaznhy. O dobry wynik starać się będzie również Dawid Stachyra. Zestawienie uzupełnią ambitny Dawid Lampart i jedna z rewelacji sezonu 2008 – Martin Vaculik.

Czy częstochowianie przedłużą passę zwycięstw? Czy rzeszowianie w końcu przełamią się? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę. Początek potyczki wyznaczono na godzinę 16:30, a sędziować będzie Andrzej Terlecki (Gdynia).

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Lee Richardson
11. Greg Hancock
12. Michał Szczepaniak
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Szczepaniak

Marma PF Rzeszów:
1. Matej Zagar
2. Dawid Stachyra
3. Roman Povazhny
4. Karol Polak
5. Kenneth Bjerre
6. Dawid Lampart

Ceny wejściówek i programu:
normalny 25 zł
ulgowy 19 zł
sektor centralny 35 zł
program 3 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *