Piotr Żyto zrezygnował z prowadzenia kadry!

Zaskakującą i niespodziewaną decyzję w przeddzień turnieju barażowego o Drużynowy Puchar Świata na żużlu, podjął jeden z trenerów polskiej kadry – Piotr Żyto. Trener Włókniarza Częstochowa zrezygnował z prowadzenia polskiej kadry […]


Jak ustalił portal SportoweFakty.pl Piotr Żyto nie jest już trenerem kadry polskich żużlowców! Trener Włókniarza Częstochowa podkreśla, że rezygnuje z przyczyn osobistych.
– Nie będę komentował mojej decyzji. Powiem tylko tyle, że podjąłem tą decyzję z przyczyn osobistych. Nic więcej na ten temat nie powiem i nie będę tłumaczył powodów. Ten etap mojej przygody z reprezentacją dobiegł końca – powiedział dla SportoweFakty.pl Piotr Żyto.

Bardziej rozmowny był przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański. – Decyzja trenera Żyto jest dla mnie niezrozumiała. Po jego występie w telewizji doszło między nami do korespondencji smsowej, w której zapytałem, dlaczego nie był w koszulce reprezentacji, tylko klubowej. Reakcja pana Żyto była bardzo nerwowa i poinformował mnie o rezygnacji z prowadzenia kadry. Bardzo żałuję, że podjął taką decyzję – powiedział Piotr Szymański.

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem przewodniczącego GKSŻ Piotr Żyto skontaktował się z redakcją SportoweFakty.pl i przekazał, że powód przedstawiony przez Piotra Szymańskiego nie był głównym powodem rezygnacji, a jedynie utwierdził trenera w swojej decyzji.

źrodło: SportoweFakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *