Przed 1. kolejką spotkań o Mistrzostwo II Ligi. Na inaugurację z Lechią!

Koniec piłkarskiego, ligowego postu w Częstochowie!

Już w najbliższą sobotę 26 lipca, zostanie rozegrana pierwsza kolejka spotkań na drugoligowym froncie. Po fali przemian nazw, dawniejsza trzecia liga od tego sezonu będzie się nazywała drugą i będzie miała dwie grupy: zachodnią i wschodnią. Częstochowianie wraz z drużynami z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i śląskiego trafili do grupy zachodniej.


Częstochowianie na początek drugoligowych potyczek o ligowe punkty, będą podejmować u siebie zielonogórską Lechię. W przerwie letniej w obu drużynach nastąpiły dość spore zmiany kadrowe. W Rakowie po bardzo nieudanym sezonie postanowiono rozstać się z trzema graczami, którzy w poprzednim sezonie byli podstawowymi zawodnikami jedenastki z Limanowskiego. Z klubem pożegnali się: Piotr Trepka: najprawdopodobniej zasili Orła Babienicę, Grzegorz Cyruliński ma trafić w szeregi beniaminka nowej czwartej ligi, Unii Rędziny, natomiast Grzegorz Skwara podpisał dwuletni kontrakt z beniaminkiem pierwszej ligi, drużyną Floty Świnoujście.

Na miejsce tej trójki zawodników przyszli inni. Włodarze częstochowskiego Rakowa postanowili sprowadzić dwóch zawodników z zewnątrz: rodzonego brata, Tomasza Foszmańczyka, Sebastiana który w poprzednim sezonie występował w rewelacji rozgrywek czwartoligowych , Orle Babienicy oraz chyba najbardziej znanego zawodnika i uchodzącego dalej za wielki talent, Mateusza Bukowca. Mateusz Bukowiec mimo młodego wieku, ma dopiero 21 lat zdążył już zadebiutować w ekstraklasie. W sumie w barwach Górnika Zabrze i KGHM Zagłębia Lubin rozegrał 15 meczy i to właśnie w barwach Górnika Zabrze strzelił swojego pierwszego i jak dotąd jedynego gola na najwyższym szczeblu rozgrywek. Poprzednią rundę, Mateusz Bukowiec spędził na wypożyczeniu z drużyny „ Miedziowych” do Koszarawy Żywiec. Może On być sporym wzmocnieniem częstochowskiego Rakowa.

Oprócz dwójki wymienionych, kadrę Rakowa Częstochowa uzupełnią najbardziej utalentowani juniorzy ze szkółki piłkarskiej Rakowa.

W drużynie naszych sobotnich rywali po zakończeniu sezonu doszło do sporych zawirowań kadrowych. Z drużyną z „ Grodu Bachusa” pożegnało się dwóch filarów : Emil Drozdowicz( król strzelców poprzedniego sezonu w trzeciej lidze) i Adrian Łuszkiewicz postanowili swoje umiejętności sprawdzić w wyższej lidze i od sezonu 2008/2009 będą występować w beniaminku pierwszej ligi, GKP Gorzów Wielkopolski i tam będą podnosić swoje kwalifikacje. Zielonogórzanie borykają się z problemami organizacyjno- finansowymi.

Jak w pierwszej kolejce nowego sezonu o Mistrzostwo drugiej ligi zaprezentuje się odmieniony kadrowo Raków? Czy młodzieżowy skład Rakowa wsparty kilkoma doświadczonymi zawodnikami podoła zadaniu i będzie groźną drużyną dla innych rywali? Na pewno w częstochowskiej młodzieży drzemie spory potencjał i możemy się spodziewać wielu dobrych i miejmy nadzieję zwycięskich meczów Rakowa.

Mecz Rakowa Częstochowa z KS Lechią Zielona Góra odbędzie się 26 lipca o godzinie 17.00 na stadionie przy Limanowskiego 83. Uwaga!! Wstęp na ten mecz jest bezpłatny! Na wszystkie inne mecze, począwszy od spotkania w trzeciej serii spotkań w Częstochowie z STS-em Zagłębiem Sosnowiec SSA środa, 6 sierpnia, będą obowiązywać już bilety wstepu w cenach: 5 złotych ulgowy i 7 złotych normalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *