Raków trenuje i…wygrywa z ŁKS-em!

We wtorek, 1 lipca piłkarze Rakowa Częstochowa spotkali się na obiektach przy ulicy Limanowskiego na pierwszych zajęciach z piłką. Ze sztabu szkoleniowego zabrakło tylko pierwszego trenera, Roberta Olbińskiego, który zdawał egzamin przed Komisją Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN w Warszawie.

Robert Olbiński zdał egzamin na „piątkę” i tym samym otrzymał licencję szkoleniowca UEFA PRO. Jest to licencja, którą wszyscy czołowi trenerzy z Europy, zobligowani są nabyć do końca 2010 roku. Licencja ta, upoważnia do prowadzenia drużyn, z najwyższych klas rozgrywkowych w Europie.

Na pierwszym treningu Rakowa, zabrakło kilku zawodników: Damiana Sołtysika, Przemysława Korytkowskiego, Adriana Pluty oraz Rafała Stefańskiego.

Natomiast w środowe popołudnie na stadionie w Gutowie Małym pod Łodzią, Raków Częstochowa rozegrał pierwszy w tej przerwie mecz towarzyski. Rywalem częstochowian była drużyna występująca na codzień w Ekstraklasie, ŁKS Łódź.

Częstochowianie po dwóch golach Przemysława Korytkowskiego w 5 i 19 minucie pokonali łodzian 2:1. Honorową bramkę dla ŁKS-u Łódź zdobył Nazad Asaad. W drużynie ŁKS-u Łódź wystąpili w tym spotkaniu m.in byli reprezentanci Polski: Marcin Adamski i Sebastian Mila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *