Unibax Toruń-Włókniarz Częstochowa

Pojedynek na szczycie? Starcie gigantów? Gwiezdne wojny? Każde z tych określeń będzie jak najbardziej trafne. Szczególnie w sytuacji gdy o ligowe punkty walczyć będą dwie najlepsze drużyny rozgrywek. Już jutro na torze w Toruniu miejscowy Unibax podejmować będzie częstochowskiego Włókniarza. Faworytem tej konfrontacji są gospodarze, jednak to goście rozkręcają się z meczu na mecz i osiągają coraz lepsze wyniki.

Drużyna bez liderów kontra osamotnieni liderzy
Jak wiadomo Toruń to najrówniejsza drużyna Speedway Ekstraligi (Jaguś, Holder, Sullivan oraz Kościecha znajdują się w TOP 10 najlepiej punktujących-przyp. red.). Zupełnym przeciwieństwem są Częstochowianie, którzy w swoich szeregach mają Nicki Pedersena i Grega Hancocka. To właśnie Ci zawodnicy mogą pochwalić się najwyższymi wynikami osiąganymi na ligowych torach.

Na co stać gospodarzy?
Na to pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź: na wszystko! Do tej pory „Anioły” przegrały zaledwie jeden mecz (u siebie z Lesznem, jednak wyjazdowa wygrana nad tą drużyną zagwarantowała im bonusa). Do tego warto dodać, iż w składzie miejscowych wyróżnić można nie tylko nazwiska seniorów, bowiem
Australijczyk Chris Holder to bezapelacyjnie najlepszy junior w lidze. Ponadto należy pamiętaćo najlepszym zawodniku z grodu Kopernika, Wiesławie Jagusua, nieobliczalnych w tym sezonie Adriana Miedzińskiego i Roberta Kościechę. Z powodu nierównych zdobyczy punktowych jak zawsze zagadką pozostaje forma Ryana Sullivana oraz Hansa Andersena. skład uzupełni młodzieżowiec, Mateusz Lampkowski

Szanse „Lwów” na triumf
Ciężko je określić, jednak do nadziei związanych z wygraną należy podejść z dystansem. Porażka Włókniarza wydaje się być rzeczą oczywistą. Jednak szanse można upatrywać w fakcie, iż dzień wcześniej w Vojens ma zostać rozegrany finał Drużynowego Pucharu Świata. Większość zawodników Unibax-u wystartuje w tych zawodach, tak więc można liczyć na ich „zmęczenie”. Punkty dla swoich reprezentacji mają zdobywać: Sullivan, Holder, Jaguś oraz Andersen. Natomiast ledynym „Lwem” w swojej reprezentacji jest niezawodny Pedersen. Pewne jest, iż w meczu nie wystąpi kontuzjowany Tomasz Gapiński, za którego kierownictwo klubu postanowiło zastosować zastępstwo zawodnika. Zagadka to także forma Lee Richardsona, który w ostatnim czasie zdecydowanie lepiej punktuje, z drugiej strony warto pamiętać, że „Rico” nie może zaliczyć tego sezonu do udanych pod względem startów w Polsce. Również lepiej rokuje Sebastian Ułamek, który z kolejki na kolejkę robi coraz lepsze wrażenie. Para juniorska to zdecydowanie strata w stosunku do przeciwnika. Duet młodzieżowców stanowić będą Mateusz Szczepaniak i Tai Woffinden.

składy:
Złomrex Włókniarz Częstochowa
1. Greg Hancock
2. Lee Richardson
3. Sebastian Ułamek
4. Tomasz Gapiński
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak

Unibax Toruń
9. Wiesław Jaguś
10. Adrian Miedziński
11. Ryan Sullivan
12. Hans Andersen
13. Robert Kościecha
14. Mateusz Lampkowski

Początek spotkania – godzina 17.00.
Sędzia – Jerzy Najwer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *