GP Łotwy w Daugavpils

Dzisiaj rozegrany zostanie już ósmy turniej Grand Prix w br. Tym razem żużlowcy światowej czołówki zawitają do Daugavpils, gdzie będzie miało miejsce Grand Prix Łotwy.

Kandydatami do zwycięstwa w tym turnieju są m.in. zawodnizy Złomrexu Włókniarza Częstochowa – Nicki Pedersen oraz Greg Hancock. O podium walczyć będzie też Jason Crump, który wciąż myśli o tytule Indywidualnego Mistrza Świata. Ponadto do faworytów zawodów zalicza się: Hansa Andersena i Leigh Adamsa, który dwa tygodnie temu w Malilli świętował swoją drugą wygraną w GP w tym sezonie. Wymienionym faworytom sporo namieszać może Polak Tomasz Gollob.

Poza Gollobem na torze w Daugavpils zobaczymy jeszcze dwóch reprezentantów „biało-czerwonych”. Mowa o Rune Holcie i Krzysztofie Kasprzaku. Pierwszy z nich zamierza utrzymać się w pierwszej ósemce GP 2008. Drugi natomiast chce udowodnić, że dobra lokata w GP Skandynawii nie była przypadkiem.

Z dziką kartą w tych zawodach pojedzie Grigorij Łaguta, który w zeszłym sezonie w Daugavpils uplasował się na ósmej pozycji.

Czy Nicki Pedersen utrzyma się na pozycji lidera po dzisiejszym GP? Zobaczymy. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 18:00 (czasu polskiego).

Lista startowa:
1. Chris Harris (Wielka Brytania)
2. Greg Hancock (USA)
3. Krzysztof Kasprzak (Polska)
4. Nicki Pedersen (Dania)
5. Tomasz Gollob (Polska)
6. Grigorij Laguta (Rosja)
7. Leigh Adams (Australia)
8. Niels Kristian Iversen (Dania)
9. Bjarne Pedersen (Dania)
10. Rune Holta (Polska)
11. Lukas Dryml (Czechy)
12. Jason Crump (Australia)
13. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
14. Hans Andersen (Dania)
15. Fredrik Lindgren (Szwecja)
16. Andreas Jonsson (Szwecja)

Rezerwa toru:
17. Maksim Bogdanow (Łotwa)
18. Kjastas Poudżuks (Łotwa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *