Inauguracyjna kolejka w Ekstralidze Kobiet. Powrót ze stolicy na „tarczy”.

W weekend swoje rozgrywki rozpoczęły piłkarki nożne występujące w Ekstralidze Kobiet. Jedyny częstochowski przedstawiciel w tej klasie rozgrywek, drużyna Gola przed sezonem została bardzo odłmodzona. Działacze przed szkoleniowcem Jackiem Tomalskim postawili cel, jakim ma być utrzymanie się w Ekstralidze.

W przerwie między rozgrywkami, klub podpisał umowę o współpracy z częstochowską uczelnią, Akademią Jana Długosza. Studentki wychowania fizycznego będą równocześnie zawodniczkami drużyny Gola. Po podpisaniu stosownej umowy, zmieniła się także nazwa. Od sezonu 2008/2009 drużyna będzie się nazywała: ISD AJD Gol Częstochowa.

W sobotę, 16 sierpnia częstochowianki rozegrały pierwszy mecz w ekstralidze kobiet. W Warszawie uległy beniaminkowi ligi, tamtejszej Pradze 1:2. W środę odbędzie się druga kolejka spotkań, w której ISD AJD Gol Częstochowa zagra na wyjeździe z Unią Racibórz.

Wielbiciele kobiecej piłki nożnej drużynę ISD AJD Gola Częstochowa będą mogli obejrzeć już 23 sierpnia. W Częstochowie dojdzie do bardzo interesującego spotkania, w którym ISD AJD Gol Częstochowa sprawdzi formę aktualnego Mistrza Polski Kobiet i uczestnika tegorocznych rozgrywek Pucharu UEFA Kobiet, drużynę KŚ AZS-u Wrocław. Szerzej na temat tego spotkania napiszemy wkrótce!

Komplet wyników 1.kolejki spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze Kobiet:

MUKS Praga Warszawa – ISD AJD Gol Częstochowa 2:1
KU AZS PWSZ Biała Podlaska – KŚ AZS Wrocław 0:2
KKPK Medyk Polomarket Konin – RTP Unia Racibórz Racibórz 1:3.

Tabela po 1. serii spotkań w Ekstralidze Kobiet:
1. Unia Racibórz 3 pkt, 3:1
2. KŚ AZS Wrocław 3 pkt, 2:0
3. Praga Warszawa 3 pkt, 2:1
4. ISD AJD Gol Częstochowa 0 pkt, 1:2
5. KKPK Medyk Polomarket Konin 0 pkt, 1:3
6. KU AZS PWSZ Biała Podlaska, 0 p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *