Pewna wygrana w Tarnowie!

Po raz kolejny Złomrex Włókniarz Częstochowa udowodnił, że będzie liczyć się w walce o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Częstochowskie „Lwy” bowiem pokonały wysoko na wyjeździe ekipę Unii Tarnów 59:33.

Spotkanie rozpoczęło się udanie dla gości, bowiem para Borys Miturski-Tai Woffinden, po dobrym starcie, pokonała 5:1 duet gospodarzy Szymon Kiełbasa-Peter Juul Larsen w pierwszym biegu. W kolejnych dwóch wyścigach częstochowianie znowu nie dali cienia szansy swoim rywalom z Tarnowa, wygrywając je podwójnie. W gonitwie czwartej pewnie zwyciężył Nicki Pedersen. Dobre wyjście spod taśmy zanotował Borys Miturski, jednak szybko uporał się z nim Janusz Kołodziej i to on metę minął za plecami Indywidualnego Mistrza Świata. Ani jednego „oczka” w tym biegu nie wywalczył Szymon Kiełbasa. Wyścig piąty zakończył się podziałem punktów, a wygrał go Greg Hancock. Drugi na kresce pojawił się Jacek Rempała, trzeci – Sławomir Drabik, który stoczył dość zacięty pojedynek z Michałem Szczepaniakiem. Gonitwa szósta to kolejne podwójne zwycięstwo „biało-zielonych”. Tym razem Ułamek i Richardson okazali się lepsi od Kołodzieja i Larsena. Następnie podopieczni Piotra Żyto powiększali swoją przewagę nad miejscowymi, kontrolując tym samym przebieg meczu. W wyścigu dziesiątym przez moment pachniało sensacją, kiedy to Sławomir Drabik znajdował się na czele stawki zawodników. Nicki Pedersen jednak wyprzedził popularnego „Slammera” już na ostatniej prostej pierwszego okrążenia i prowadzenia nie oddał do końca biegu. Chwilę później śladami Duńczyka poszedł Borys Miturski, który na dystansie objechał Jacka Rempałę. Duet Ljung-Kołodziej sprawił niespodziankę zgromadzonym fanom na stadionie w Mościcach w gonitwie jedenastej, w której to pokonał 4:2 parę Ułamek-Mich. Szczepaniak. Komplet meczowych punktów przyjezdni zagwarantowali sobie po dwunastym wyścigu dnia, w nim padł rezultat remisowy 4:4 (drugi w tej gonitwie – Peter Ljung – jechał jako złota rezerwa taktyczna za Jacka Rempałę). Bieg ten wygrał Greg Hancock, a odpowiednio na trzeciej i czwartej pozycji uplasowali się Woffinden oraz Kiełbasa. W wyścigu piętnastym zobaczyliśmy kolejną niespodziankę w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ jeden z liderów gości – Greg Hancock – metę minął czwarty. Gonitwa padła łupem Nickiego Pedersena, który na drugim okrążeniu wyprzedził Petera Ljunga. Trzecie miejsce przypadło Januszowi Kołodziejowi.

Wśród tarnowskich „Jaskółek” tylko Peter Ljung i Janusz Kołodziej pokazali się z dobrej strony, zdobywając odpowiednio 13 i 9+1 punktów. Nie popisał się także wychowanek Włókniarza, a obecnie zawodnik Unii, Sławomir Drabik, który zdobył zaledwie 4 „oczka” i jeden bonus.

Ponownie klasą dla samego siebie był Nicki Pedersen, który dla częstochowian wywalczył komplet 15-stu punktów. Świetne występy zaliczyli również Lee Richardson (13+2) i Greg Hancock (12 „oczek”). Nieźle spisał się też Borys Miturski – 5 punktów w trzech startach. Średnio udany start zanotował natomiast Sebastian Ułamek – 8 „oczek” i jeden bonus.