Przed 2. kolejką spotkań o Mistrzostwo II Ligi. O pierwsze zwycięstwo!

Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia zostanie rozegrana druga kolejka spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Częstochowski Raków udaje się na trudny mecz wyjazdowy do Janikowa, gdzie spotka się z tamtejszą Unią.

Rywale podopiecznych trenera Roberta Olbińskiego należą do faworytów drugiej ligi grupy zachodniej. W ubiegłym sezonie w swojej dawnej grupie drugiej trzeciej ligi, sezon zakończyli na pozycji wicelidera, ustępując tylko Flocie Świnoujście. O sile drużyny z Janikowa niech świadczy choćby fakt, że w poprzednim sezonie na własnym boisku wygrali jedenaście meczów, dwa zremisowali i tylko jeden raz znaleźli u siebie pogromcę. Jest to doświadczony zespół i ograny.

Dodatkowym smaczkiem sobotniego pojedynku będzie na pewno osoba Marcina Drajera w szerokiej kadrze oraz w sztabie szkoleniowym Unii Janikowo. Ten 32- letni zawodnik w sezonie 1997/1998 w barwach pierwszoligowego Rakowa Częstochowa, rozegrał 17 meczów ( w tym 14 spotkań w pełnym wymiarze czasowym). Nie strzelił jednak ani jednego gola, grał na pozycji obrońcy i był podstawowym zawodnikiem klubu spod Jasnej Góry, prowadzonego wówczas przez Gotharda Kokotta. Obecnie jest On asystentem pierwszego trenera Unii Janikowo, Zbigniewa Kieżuna i raczej nie wystąpi w meczu z Rakowem. Wszystko wskazuje na to, że będzie oglądał poczynania obydwu drużyn z ławki trenerskiej. W pewnym względzie będzie to także dla niego spotkanie sentymentalne.

Obie drużyny w sobotę zagrają o pierwsze ligowe zwycięstwo. Raków w poprzednim tygodniu zremisował na własnym boisku z Lechią Zielona Góra. Było to jednak spotkanie wyrównane i remis okazał się wynikiem w tamtym przypadku sprawiedliwym. Jedynego gola dla częstochowian strzelił Mateusz Zachara, który być może w sobotę w Janikowie wybiegnie w podstawowej „11”, dowodzonej przez Roberta Olbińskiego. Być może popularny „ Olbin” będzie już mógł skorzystać z usług „ Kaki”. Artur Lenartowski bowiem powraca już do pełni sił po przebytej kontuzji.

Natomiast Unia Janikowo w poprzedniej kolejce także podzieliła się punktami, remisując bezbramkowo z tamtejszą Jarotą. Tak więc sobotni pojedynek dla obydwu ekip będzie okazją do odniesienia pierwszego zwycięstwa.

Skład Unii Janikowo z meczu z Jarotą Jarocin:

Wróbel – Wrzesiński, Mendelski (46′ Nowaczyk), Wincel – Kalinowski, Nowosielski, Filipek (78′ Łukomski), Mysiak, Warczachowski – Slifirczyk (74′ Gikiewicz), Tarnowski.

Mecz 2 kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej, pomiędzy MLKS Unią Janikowo i Rakowem Częstochowa odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie Miejskim w Janikowie przy ulicy Głównej 20.

Bilety na mecze Unii Janikowo są w cenach: 15 złotych normalny i 7 złotych ulgowy.

Stadion miejski posiada 4500 miejsc w tym 1408 jest siedzących. W klatce dla kibiców gości znajduje się trybuna ze 122 krzesełkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *