Przyjeżdzą trzecia siła ligi!

Na najbliższy weekend 16 i 17 sierpnia zaplanowana jest piąta seria spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, w grupie zachodniej. Zajmujący ostatnią pozycję w tabeli, częstochowski Raków na własnym boisku będzie podejmował MKS Kluczbork, który jak narazie jest trzeci!

Przed częstochowianami bardzo trudne zadanie. Na jesień obecnych rozgrywek w drugiej lidze, nie zaznali Oni jeszcze jak smakuje zwycięstwo w drugiej lidze. W czterech ostatnich meczach zdobyli zaledwie jeden punkt i jak na razie drużyna, która poprzedni sezon zakończyła na drugim miejscu, teraz zajmuje miejsce „ czerwonej latarni” drugiej ligi. Przykre ale prawdziwe, niestety. Ale przypomnijmy, że z drużyny odeszło w przerwie trzech podstawowych zawodników i nowi, którzy przyszli muszą mieć czas na zgranie się z tymi którzy pozostali. Okazja do odbicia się od dna, nadarzy się już w zbliżającą się sobotę. Na Limanowskiego przyjedzie, zajmująca trzecie miejsce drużyny MKS-u Kluczbork, która po trzech z rzędu zwycięstwach ( wszystkie mecze u siebie kolejno z: Zawiszą Bydgoszcz, GKS-em Tychy i Pogonią Szczecin), przed tygodniem także u siebie zaznała pierwszej w tym sezonie goryczy porażki, z Jarotą Jarocin przegrywając 0:1. Wszystkie dotychczasowe mecze, czyli cztery drużyna z Kluczborka rozegrała na własnym stadionie. Sobotni pojedynek będzie pierwszym wyjazdowym dla podopiecznych Andrzeja Polaka.

Pytań przed sobotnim meczem jest kilka. Jak po bardzo nieszczęśliwym początku rundy zaprezentują się częstochowianie i czy w składzie drużyny prowadzonej przez Roberta Olbińskiego pojawią się jacyś nowi gracze. Klub powiem prowadzi rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy mieli by wzmocnić drużynę Rakowa. Jest wśród nich m.in. napastnik rodem ze Słowacji. Włodarze klubu z Limanowskiego prowadzą rozmowy z Jego menedżerem w sprawie pozyskania Pavola Húšťavy do Rakowa.

Do tej pory obydwie drużyny spotykały się ze sobą dwukrotnie.

Historia spotkań Rakowa i MKS-u Kluczbork.

27.10.2007: Raków Częstochowa- MKS Kluczbork 3:0, gole dla Rakowa: Damian Sołtysik 17’, Mariusz Przybylski 53’, Maksymilian Rogalski 57’.

31.05.2008: MKS Kluczbork- Raków Częstochowa 1:0.

Mecz Rakowa Częstochowa z MKS-em Kluczbork, odbędzie się w sobotę 16 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie przy Limanowskiego. Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”,( na mecz do Częstochowy awizowała się grupa fanów z Kluczborka), każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Zestaw Par, 5. kolejki o Mistrzostwo II Ligi, Grupy zachodniej: Mecze 16 i 17 sierpnia.
Raków Częstochowa- MKS Kluczbork, 16 sierpnia g.17.00
GKS Tychy – Miedź Legnica, g.17.00
Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz, g.19.30
Jarota Jarocin – Czarni Żagań, niedziela g. 16.00
Elana Toruń – Victoria Koronowo, g.17.00
Polonia Słubice – Zagłębie Sosnowiec g.17.00
Chemik Police – Unia Janikowo, g.17.00
Nielba Wągrowiec – Lechia Zielona Góra, g.17.00
Kotwica Kołobrzeg – Gawin Królewska Wola, sobota g.17.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *