Roboprojekt kolejnym sponsorem RCC !

Firma Roboprojekt z siedzibą w Warszawie będzie drugim sponsorem Rugby Club Częstochowa w nadchodzącym sezonie. W efekcie budżet klubu niemal w połowie zbudowany będzie w oparciu o środki przekazane przez sponsorów co jest niewątpliwie milowym krokiem w rozwoju częstochowskiej drużyny rugby.

Warunki współpracy są bardzo podobne do tych, które łączą Rugby Club Częstochowa z firmą President. Z zapewnień włodarzy Roboprojekt wydaję mi się jednak, że w tym przypadku kooperacja będzie bardziej rozwojowa i w zależnosci od wyników drużyny możemy spodziewac sie jej rozszerzenia nawet w trakcie sezonu – wyjaśnia prezes drużyny Mateusz Nowak.

Jeśli chcieliśmy myśleć o zbudowaniu poważnej drużyny to pierwszym krokiem było odwrócenie proporcji w finansowaniu naszej działalności. Do tej pory wszystko oplacane było ze składek członkowskich, czyli w głównej mierze z pieniędzy zawodników. Dzięki pozyskanym sponsorom ta sytuacja ulega powoli zmianie, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że w nowym roku jest duża szansa na otrzymanie dotacji z Urzędu Miasta to może okazać się, że składki członkowskie będą miały znaczenie raczej symboliczne i obejmą maksymalnie 15% całego budżetu klubu. Bardzo liczę, że tak będzie już wkrótce – kończy prezes drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *