Rozpoczynamy rundę play-off

Dopiero dzisiaj, a jak wcześniej planowano – 24. sierpnia – żużlowcy częstochowskiego Złomrexu Włókniarza, jak również wrocławskiego Atlasu rozpoczną zmagania w fazie play-off Speedway Ekstraligi. Obie ekipy poważnie myślą o awansie do kolejnej rundy, dlatego też awizowały najsilniejsze składy na dzisiejsze spotkanie.

O sile „Lwów” przede wszystkim stanowić będą Nicki Pedersen i Greg Hancock, którzy we wczorajszym Grand Prix Łotwy zajęli odpowiednio drugie i czwarte miejsce. Mocnym punktem drużyny powinien być też Sebastian Ułamek. Częstochowscy kibice liczyć będą również na Lee Richardsona oraz powracającego do wysokiej formy sprzed kontuzji – Tomasza Gapińskiego. Skład uzupełnią Mateusz Szczepaniak, a także Lewis Bridger.

Liderem WTS-u Atlasu Wrocław z pewnością będzie zwycięzca wczorajszej GP Łotwy – Jason Crump. Obok Australijczyka trzon ekipy ze stolicy Dolnego Śląska tworzyć będą Tomasz Jędrzejak i wicemistrz Europy juniorów – Maciej Janowski. Zestawienie uzupełnią nie najlepiej spisujący się w tym sezonie Daniel Jeleniewski oraz Mariusz Węgrzyk.

Przypomnijmy, że w bieżących rozgrywkach podopieczni Piotra Żyto wygrali dwukrotnie z wrocławianami (50:40 – wyjazd, 60:33 – dom).

Czy częstochowianie pokonają dzisiaj wrocławski Atlas i tym samym przybliżą się do awansu do półfinału? O tym przekonamy się w godzinach wieczornych. Początek meczu o 18:00. Sędzią spotkania będzie Józef Piekarski z Torunia.

Awizowane składy:
WTS Atlas Wrocław:
1. Tomasz Jedrzejak
2. Krzysztof Słaboń
3. Daniel Jeleniewski
4. Mariusz Węgrzyk
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Nicki Pedersen
10. Tomasz Gapiński
11. Sebastian Ułamek
12. Lee Richardson
13. Greg Hancock
14. Mateusz Szczepaniak
15. Lewis Bridger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *