Sezon czwartoligowy czas zacząć… derbami!

Już w najbliższą sobotę nastąpi Inauguracja rozgrywek w czwartej lidze śląskiej, w grupie pierwszej. W tej grupie będzie ze sobą rywalizowało 17 drużyn, w tym sześć z regionu częstochowskiego.

Już w pierwszej kolejce dojdzie do bardzo interesującego pojedynku w którym spotkają się…rywale z za miedzy. Na stadionie przy ulicy Krakowskiej dojdzie do pierwszych w tym sezonie derbów Częstochowy i pierwszych także derbów w regionie częstochowskim!

Nie dość, że beniaminek ligi sprzedał swojego najskuteczniejszego strzelca i zarazem ” nomen- omen” byłego zawodnika także i Rakowa Częstochowa, Kamila Puchałę do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, to także się dość znacznie wzmocnił. Rakowa Częstochowa działacze rędzińskiej Unii pozyskali bramkarza Grzegorza Cyrulińskiego! To jest raczej jeden z Hitów transferowych na ” czwartoligowym podwórku”. Jako, że Unia Rędziny nie otrzymała licencji na rozgrywanie swoich meczów na stadionie w Rędzinach ( nieodpowiednia infrastruktura), to rędzińscy działacze doszli do porozumienia z włodarzami klubu z Sabinowskiej i tam będzie swoje mecze rozgrywała Unia Rędziny jako gospodarz.

Trenerem Unii Rędziny jest bardzo dobrze znany w Częstochowie i jeden z „architektów” największych sukcesów Rakowa w historii, Jan Spychalski

W innym beniaminku czwartej ligi, Olimpii Truskolasy także nastąpiły spore zmiany kadrowe w przerwie letniej. Włodarze klubu pozyskali kilku zawodników w tym bramkarza Damiana Politańskiego z MKS-u Myszków. Oprócz niego do kadry zostali „dokoptowani”:

Marek Nowiński i Dawid Świtała ze Sparty Lubliniec, Rafał Berdys z Pająka Wąsosz i Tomasz Brzęczek z Rakowa Częstochowa.

Kadrę uzupełniają m.in byli gracze Rakowa Częstochowa: Paweł Konieczko i Przemysław Ogłaza oraz rodzony brat reprezentanta Polski i gracza Borussi Dortmund Kuby Błaszczykowskiego, Dawid.

Program 1.kolejki spotkań o Mistrzostwo IV Ligi, Grupy Śląskiej I:

Wyzwolenie Chorzów – Górnik Wesoła Mysłowice, 9 sierpnia g.17.00
Zieloni Żarki – Victoria Jaworzno, 9 sierpnia g.17.00
ŁTS Łabędy Gliwice- MOSiR Sparta Zabrze, 9 sierpnia g.17.00
Olimpia Truskolasy – Górnik MK Katowice, 10 sierpnia g.17.00
Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – Slavia Ruda Śląska, 9 sierpnia g.17.00
Źródło Kromołów Zawiercie – MKS Myszków, 9 sierpnia g.17.00
Victoria Częstochowa – KS Częstochowa, 9 sierpnia g.17.00
Górnik 09 Mysłowice – Sarmacja Będzin, 9 sierpnia g.17.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *