WTS Wrocław-Włókniarz Częstochowa

Już jutro o godzinie 18.30 Stadion Olimpijski we Wrocławiu stanie się areną zmagań pierwszej rundy play-off Speedway Ekstraligi. Miejscowy WTS jako szósty zespół rundy zasadniczej podejmować będzie częstochowskiego Włókniarza, który zakończył ją na pierwszej pozycji. Rewanż odbędzie się 31. sierpnia w Częstochowie.

Tym razem wielka trójka
Głównym atutem Włókniarza są dwaj zawodnicy: Nicki Pedersen oraz Greg Hancock i to oni stanowią najlepszy duet zawodników z cyklu Grand Prix w lidze. Jednak w tym meczu to nie dwóch a trzech jeźdźców będzie w centrum uwagi, bowiem liderem Wrocławian jest Jason Crump, który w ligowej statystyce najlepiej punktujących zajmuje drugie miejsce (tuż za Pedersenem, trzeci jest Hancock-przyp. red.). Warto dodać, że owa trójka zawodników nie tylko stanowi szczyt najlepiej punktujących w rozgrywkach ligowych. Duńczyk, Australijczyk i Amerykanin w tej samej kolejności zajmują medalowe pozycje w klasyfykacji GP.

„Niechciani” faworytami
Oczywiście faworytem tego dwumeczu są podopieczni trenera Piotra Żyto. Określenie „niechciani” pojawią się ze względu na fakt, że aż czterech zawodników teamu spod Jasnej Góry startowało na Dolnym Śląsku. Sebastian Ułamek w sezonie 2001 był liderem Atlasa i to właśnie między innymi jego jazda przyniosła drużynie srebro DMP, jednak mimo to opuścił klub. Kolejnym byłym zawodnikiem gospodarzy jest Lee Richardson, który punkty dla tego zespołu zdobywał rok później-również nie wzbudził uznania działaczy i przeszedł to TŻ-u Lublin. Trzecim z czterech jest rewelacyjny w tym sezonie Greg Hancock, który odszedł w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Ostatni to „rekonwalescent” Tomasz Gapiński, lubiany przez miejscową publiczność ostatnich dwóch sezonów nie może zaliczyć do udanych. Zmiana środowiska i transfer do Częstochowy okazały się dla „Gapy” przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Gospodarze w standardowym ustawieniu
Trener Marek Cieślak wysłał swoich podopiecznych do boju w standardowym ustawieniu. Pierwszą parę stanowią Tomasz Jędrzejak oraz Krzysztof Słaboń. Ten pierwszy po wręcz rewelacyjnym początku sezonu wyraźnie opadł z sił. Z kolei drugi dość solidnie punktuje na szwedzkich torach, jednak w rodzimej lidze jest znacznie słabiej. Kolejny duet to Daniel Jeleniewski wraz z Mariuszem Węgrzykiem. Ostatnim z seniorów będzie wcześniej wspomniany Crump, natomiast partnerować mu będzie nowo kreowany mistrz Polski juniorów, Maciej Janowski.

Powrót „Gapy”
Do składu po długiej przerwie wraca Tomasz Gapiński. Po kontuzji startuje on ze zmiennym szczęściem, jednak takie występy jak ostatni w lidze szwedzkiej z pewnością wzbudzają wśród kibiców optymizm. Partner „Gapy” to Hancock. Kolejny duet to Lee Richardson i Sebastian Ułamek. Pod numerem piątym widnieje nazwisko Nickiego Pedersena, natmomiast numer szósty to Mateusz Szczepaniak

Awizowane składy:
Złomrex Włókniarz Częstochowa
1. Greg Hancock
2. Tomasz Gapiński
3. Sebastian Ułamek
4. Lee Richardson
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak

Atlas Wrocław
9. Tomasz Jędrzejak
10. Krzysztof Słaboń
11. Daniel Jeleniewski
12. Mariusz Węgrzyk
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

początek zawodów o godz. 18.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *