Wzmocniony Raków gra z Zawiszą!

Na najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 30 i 31 września Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował rozegranie siódmej serii spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Częstochowski Raków we wzmocnionym personalnie składzie na własnym boisku będzie podejmował Zawiszę Bydgoszcz.


Przez ostatni tydzień w którym to zamyka się „ okienko transferowe” dla klubów piłkarskich z Europy przez drużynę z Limanowskiego przewinęła się dość spora grupa testowanych zawodników. Szkoleniowiec czerwono- niebieskich, Leszek Ojrzyński sprawdzał m.in. odrzuconego przez swojego poprzednika, Roberta Olbińskiego nigeryjskiego napastnika Hugo. Ten jednak nie zdołał załatwić wszystkich spraw wizowych i w tym sezonie Nie będzie On zawodnikiem Rakowa.

Do Częstochowy na okres rocznego wypożyczenia z Wisły Płock wraca natomiast bardzo dobrze znany i lubiany wśród częstochowskich fanów , Maksymilian Rogalski. Popularny „ Rogal” nie zdołał przekonać co do swoich wysokich umiejętności obecnego trenera ‘ Nafciarzy”, Mirosława Jabłońskiego i teraz będzie reprezentował barwy Rakowa.

Drugim z zawodników, którzy wzmocnią Raków w okresie także najbliższego roku, jest bramkarz Krzysztof Pyskaty. Ten 34-letni niezwykle doświadczony zawodnik, ma za sobą aż 42 występy na boiskach ekstraklasy w Śląsku Wrocław. Ostatnio reprezentował barwy drugoligowego Kolejarza Stróże.

W dotychczasowych dwóch meczach wyjazdowych, drużyna z nad Brdy nie odniosła jeszcze zwycięstwa ani nawet remisu. Przegrała w Kluczborku z MKS-em 2:1 i w Szczecinie z Pogonią 3:0. Wszystkie dotychczasowe zdobycze punktowe udało im się ugrać na własnych „śmieciach”. Mimo tych porażek popularna „ Zeta” nie należy do łatwych rywali.

Częstochowianie do sobotniego bardzo ważnego pojedynku przygotowywali się bardzo starannie. Kto miał okazję oglądać treningi Rakowa w tygodniu poprzedzającym mecz mistrzowski z Zawiszą, to na pewno stwierdzi, że trener Leszek Ojrzyński kapitalnie je prowadził, urozmaicając bardzo ciekawymi zagraniami. W sobotę będzie można zobaczyć nowe założenia taktyczne realizowane pod „ batutą” nowego szkoleniowca. W obszernym wywiadzie dla naszej strony internetowej, trener Rakowa zdradził, że będziemy grać ustawieniem 1-4-4-2 i będziemy grali ofensywnie, co nie tak dawno jeszcze bardzo szwankowało.. Oby te założenia taktyczne jakie już nakreślił zawodnikom ten doświadczony szkoleniowiec znalazły odzwierciedlenie w grze Rakowa. Oczywiste jest też, że nowy szkoleniowiec częstochowskiej jedenenastki będzie chciał się pokazać wszystkik fanom z jak najlepszej piłkarsko strony. W sobotnie popołudnie na Limanowskiego czekają nas niezwykłe emocje sportowe!

Jutrzejsze spotkanie będzie nie tylko atrakcyjne z punktu widzenia piłkarskiego, ale także i kibicowskiego, bowiem do Częstochowy wybiera się bardzo liczna grupa fanów z nad Brdy. Na Limanowskiego będzie można poczuć atmosferę piłkarskiego święta! Można się spodziewać, że obie ekipy mowa tutaj i o piłkarzach i o samych fanach stworzą niezapomniane i przepiękne widowisko, miejmy nadzieję że zwycięskie dla drużyny podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego.

Mecz o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej, między Rakowem Częstochowa i Zawiszą Bydgoszcz odbędzie się w sobotę, 30 września o godzinie 17.00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Limanowskiego 83. Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”, każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Zestaw Par 6. kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej:

Raków Częstochowa – Zawisza Bydgoszcz g.17.00
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica, 30 września g. 19.00
Jarota Jarocin – GKS Tychy, 31 września g. 15.00
Elana Toruń – Czarni Żagań, 30 września g.17.00
Polonia Słubice – MKS Kluczbork, 31 września g.17.00
Chemik Police – Victoria Koronowo, 30 września g.17.00
Nielba Wągrowiec – Zagłębie Sosnowiec, 30 września g.17.00
Kotwica Kołobrzeg – Unia Janikowo, 30 sierpnia g.17.00
Gawin Królewska Wola – Lechia Zielona Góra, 30 sierpnia g.16.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *