Pierwszoligowy Raków znów w Częstochowie!

To nie jest żart prima aprillisowy. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji sportowej, częstochowscy kibice w swoim mieście będą mieli okazję znów zobaczyć pierwszoligowy Raków!

Cała rzecz będzie się działa podczas jednego z największych i najciekawszych, rozgrywanych corocznie w Częstochowie turniejów piłkarskich.

Mowa tutaj o Turnieju „ Piłkarska Gwiazdka 2008”, który w tym roku będzie poświęcony uhonorowaniu drużyny Rakowa Częstochowa , która w sezonie 1994/1995 awansowała po raz pierwszy w historii do pierwszej ligi.

Cały Turniej będzie się składał z trzech części i będzie trwał dwa dni. Rozpocznie się 19 grudnia 2008 roku Turniejem piłkarskim młodych adeptów futbolu w czterech kategoriach wiekowych. Wystąpi szesnaście drużyn. Dzień później, 20 grudnia odbędzie się Konferencja sportowa z udziałem najbardziej znanych polskich trenerów i zawodników. Będzie Ona poświęcona szerokiej tematyce szkolenia młodzieży.

O godzinie 17:00 w Hali Polonia po raz kolejny rozbłyśnie „ Piłkarska Gwiazdka 2008” . Będzie to niezwykły turniej piłkarski z udziałem najbardziej znanych polskich piłkarzy, którzy występują aktualnie bądź występowali w polskiej lidze, reprezentacji Polski i klubach zagranicznych.

W Turnieju „ Piłkarska Gwiazdka 2008” wystąpią cztery drużyny:

Raków Częstochowa, skład w całości oparty o zawodników, którzy wywalczyli awans do pierwszej ligi w sezonie 1994/1995.
Reprezentacja Ligi Polskiej: w tej drużynie wystąpią zawodnicy, którzy występują w lidze polskiej.
Gwiazdy lig zagranicznych: w tym „ teamie” zagrają piłkarze, którzy aktualnie występują lub występowali w klubach piłkarskich po za granicami naszego kraju.
Drużyna częstochowskich przedsiębiorców: drużyna złożona z częstochowskich biznesmenów i pracowników różnych częstochowskich firm..

Podczas Turnieju przewidziane są konkursy dla publiczności, licytacje koszulek i gadżetów piłkarskich. Wszyscy kibice, którzy zakupią bilety wstępu wezmą udział w losowaniu bardzo cennych nagród rzeczowych.

Organizatorem Turnieju „ Piłkarska Gwiazdka 2008 ” jest Stowarzyszenie Klub Sportowy Akademia Piłki Nożnej, której prezesem jest bardzo dobrze znany częstochowskim kibicom piłkarskim, Krzysztof Kołaczyk.

Oficjalnym patronem medialnym tegorocznego turnieju została strona internetowa www.sport.czest.pl .

” Piłkarska Gwiazdka 2008” rozbłyśnie w Hali Polonia 20 grudnia 2008 roku. My do tego czasu będziemy przybliżać historię oraz ideę poprzednich tego typu imprez, przedstawiać sylwetki poszczególnych zawodników biorących udział w tym Turnieju oraz zamieścimy obszerny wywiad z prezesem Stowarzyszenia Klubu Sportowego Akademii Piłki Nożnej i zarazem organizatorem, Krzysztofem Kołaczykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *