Raków gra w ” Krainie Piwa” !

Podbudowany sobotnią pierwszą wygraną w rozgrywkach o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej, częstochowski Raków w środowe popołudnie sprawdzi formę beniaminka, GKS-u Tychy. Mecz odbędzie się w ramach ósmej kolejki spotkań w tej klasie rozgrywkowej.

Rywale częstochowian nie należą do najłatwiejszych, bowiem w rundzie jesiennej spisują się bardzo dobrze. Po ośmiu seriach spotkań zajmują bowiem bardzo wysoką bo czwartą lokatę z dorobkiem 16 zdobytych punktów i do wicelidera tabeli, Gawina Królewska Wola tracą tylko trzy oczka, a więc dzieli ich tylko jedno zwycięstwo. Na taki stan „ punktowego konta” tyzan składają się cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Na jesień na własnym boisku drużyna z „ Krainy Piwa” jeszcze nie przegrała, odprawiła natomiast z „kwitkiem”: Victorię Koronowo (1:0), Miedź Legnicę ( 3:0) oraz Pogoń Szczecin ( 2:1). Jedyną drużyną co urwała punkty tyszanom na ich własnym terenie była ekipa Czarnych Żagań która zremisowała 1:1.

Niewątpliwie bardzo trudne zadanie czeka podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. GKS Tychy należy do bardzo niewygodnych rywali i punktuje na swoim boisku. Raków zagra w Tychach podbudowany pierwszym ligowym zwycięstwem z uznaną firmą, Zawiszą Bydgoszcz. Częstochowianie w tamtym spotkaniu zagrali niezwykle ambitnie i z wielką wolą odniesienia zwycięstwa. Na pewno środowy mecz jest do wygrania. Byłoby na pewno super sprawą gdyby to Raków był pierwszą drużyną która pokonała GKS Tychy na ich własnym boisku.

Mecz pomiędzy GKS-em Tychy i Rakowem Częstochowa odbędzie w środę 3 września o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Tychach przy ulicy Edukacji 7. Stadion posiada 12 000 miejsc w tym 2320 miejsc siedzących. Nie ma natomiast oświetlenia.
Ceny biletów: 5 złotych ulgowy i 10 złotych normalny.

Program 8. kolejki spotkań o Mistrzostwo II Ligi Grupy Zachodniej: Wszystkie mecze odbędą się w środę 3 września:
GKS Tychy – Raków Częstochowa g.16:00
Victoria Koronowo – Nielba Wągrowiec g.16:00
MKS Kluczbork – Chemik Police g. 16:00
Czarni Żagań – Polonia Słubice g.16:00
Unia Janikowo – Gawin Królewska Wola g.17:00
Miedź Legnica – Lechia Zielona Góra g.17:00
Pogoń Szczecin – Jarota Jarocin g.18:00
Zawisza Bydgoszcz – Elana Toruń g.18:00
Zagłębie Sosnowiec – Kotwica Kołobrzeg g.19:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *