Rozgrywki czas zacząć!

Po kilkumiesięcznej przerwie TYTAN Częstochowa znów zaprezentuje się własnej publiczności w meczu o punkty. Rywalem na inaugurację będzie mierzący w awans AZS Radex Szczecin. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Ostatnie ligowe starcie w Polonii mogliśmy obserwować 9 marca kiedy to TYTAN w finale rozgrywek strefowych pokonał Start Dobrodzień. Półroczna przerwa powinna spowodować głód koszykówki w Świętym Mieście zwłaszcza, że w sobotni wieczór możemy zobaczyć dobry basket. Rywale ze Szczecina będą w tym roku walczyć o awans i skompletowali ciekawy skład. Sudowski, Biela, Łukomski i Karaś gwarantują wysoki poziom. Zobaczymy jednak czy pretendent poradzi sobie z beniaminkiem. TYTAN nie zakłada sobie żadnych przedsezonowych celów i chce poprostu wygrywać. Najlepszą okazją będzie sprawienie niespodzianki już na starcie rozgrywek.

O niespodziankę może być jednak ciężej bowiem do gry nie zostali zatwierdzeni jeszcze Hubert Makuch oraz Przemysław Ociepa. Problem tym większy, że obaj są rozgrywającymi i w takiej sytuacji trener Jacek Chądzyński będzie miał do dyspozycji Roberta Pęczaka i Dariusza Szymczyka. Rozgrywać może także Adam Karkoszka, a możliwe, że szkoleniowiec gospodarzy zdecyduje się na jakiś eksperyment. Głównym zmartwieniem będzie jednak znalezieni recepty na Macieja Sudowskiego. 31-letni center mierzy 205 centymetrów wzrostu i ma za sobą udaną karierę na parkietach I ligi oraz pełny sezon na parkietach PLK. Teraz wrócił do rodzinnego Szczecina i zapewne chce wraz ze swoim klubem znów spróbować smaku I ligi. Zatrzymanie tego zawodnika będzie nie lada wyzwaniem dla Radosława Tomzika i Dawida Jareckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *