Rugbiści gotowi do startu

Już w najbliższą sobotę turniejem PLR7 w Sosnowcu zawodnicy Rugby Club Częstochowa rozpoczną kolejny rugbowy sezon. Będzie to sezon długi, trudny i ciekawy, a to głównie dlatego, że nasi zawodnicy wystąpią po raz pierwszy w obu odmianach rugby. Oprócz kolejnego udziału w PLR 7, będziemy wkrótce świakami debiutu w regionalnej lidze rugby 15-osobowego.

Zawodnicy intensywnie trenowali w ostatnich tygodniach, a sierpień zakończyli zoorganizowanym na miejscu obozem kondycyjnym. Turniej w Sosnowcu to dopiero początek i choć nie jest to kulminacyjny punkt najbliższych tygodni to zawodnikom na pewno zależy żeby pokazać się z dobrej strony, zwłaszcza, że będzie to ich pierwszy występ od pozyskania dwóch poważnych sponsorów. Co więcej, z Sosnowca częstochowscy rugbiści mają doskonałe wspomnienia z zeszłego roku, kiedy to na obiektach Kolibra odnieśli swoje pierwsze historyczne zwycięstwo, a przeciwnkiem była wtedy krakowska Juvenia. Niestety tym razem ze względu na sprawy osobiste nie będzie z drużyną Mateusza Nowaka. Pod nieobecność grającego trenera, drużynę poprowadzi duet najbardziej doświadczonych zawodników: Maciej Gnych i Jakub Mitek. Pierwszy turniej będzie także okazją do debiutu w barwach RCC dla dwóch nowych zawodników. Krzysztof Kuczyński – młodszy brat Michała, oraz Marcin Gęsiarz mają stanowić wzmocnienie w formacji młyna. Oprócz nich do drużyny dołączył po przerwie spowodowanej emigracją zarobkową Michał Markowski.

W Sosnowcu oprócz gospodarzy i naszych rugbistów, z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się można udziału zawodników z Rudy Śląskiej i Katowic. W zeszłym roku obecne były także ekipy z Krakowa, Nowego Sącza i Jasła. Jeśli frekwencja dopisze także tym razem to będziemy świadkami bardzo ciekawego i wyrównanego turnieju w którym poza wyśmienitą ekipą z Katowic, każdy będzie mógł ograć każdego.

Rugby Club Częstochowa będą reprezentowali:

Młyn:
1. Daniel Królak
2. Krzysztof Kuczyński
3. Michał Markowski
9. Marcin Gęsiarz
10 Marcin Szczerba

Atak:
4. Jakub Mitek
5. Maciej Gnych (kapitan)
6. Błażej Banaszczyk
7. Łukasz Całus
8. Mateusz Boral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *