Trzy punkty pozostaną na Limanowskiego?!

Na najbliższy weekend została zaplanowana jedenasta seria spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Będący na fali, częstochowski Raków w sobotnie popołudnie na własnym boisku będzie podejmował Miedź Legnicę.

„ Czerwono – niebiescy” dowodzeni przez Leszka Ojrzyńskiego spisują się świetnie. Po bardzo słabym początku rundy jesiennej tego sezonu, od momentu przejęcia zespołu przez tego doświadczonego szkoleniowca częstochowianie regularnie punktują kolejnych rywali i z meczu na mecz pną się w górę ligowej tabeli. Straty punktowe do zespołów wyprzedzających Raków są minimalne. Jak widać zatrudnienie nowego trenera było najwyraźniej bardzo dobrym posunięciem. Czego efekty widzimy w kolejnych meczach z udziałem Rakowian.

W sobotę częstochowianie staną przed szansą zgarnięcia całej puli, bowiem na ich drodze stanie dobrze im znana legnicka Miedź, która w obecnych rozgrywkach spisuje się grubo poniżej oczekiwań swoich najzagorzalszych fanów. Legniczanie przeżywają kłopoty natury organizacyjno – finansowej co na pewno odbija się na samych zawodnikach. Z takich oto powodów z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Janusz Kubot a Jego miejsce zajął mało znany Jarosław Pedryc. Z drużyny, która jeszcze w ubiegłym sezonie była postrachem rywali ubyło aż siedmiu podstawowych zawodników w tym podstawowy bramkarz, Artur Melon który przeniósł się do Wisły Płock i bramkostrzelny napastnik Sebastian Ziajka który także postanowił zmienić otoczenie i obecnie gra w Podbeskidziu Bielsko – Biała.

W tym sezonie legniczanie na boiskach rywali zdołali ugrać siedem punktów. Odnieśli dwa zwycięstwa ( z Czarnymi Żagań 2:0 i Pogonią Szczecin 2:1), raz zremisowali ( z Jarotą Jarocin 0:0 i aż pięciokrotnie przegrali: z Zawiszą Bydgoszcz 1:3, GKS-em Tychy 0:3, Gawinem Królewska Wola 0:2, Nielbą Wągrowiec 1:4, Kotwicą Kołobrzeg 0:3).

W ostatniej kolejce jednak „ Miedzianka” była sprawcą sporego kalibru sensacji, bowiem pokonali u siebie jak dotąd niepokonaną drużynę Unii Janikowo 1:0 po golu Czarnogórca Vojislava Bakrač.

Miedź to nierówno grający zespół ale jak najbardziej w zasięgu podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego, którzy w sobotnim meczu powinni pokusić się o zdobycie całej puli.

Sobotni goście są bardzo dobrze znani piłkarzom Rakowa, bowiem w ubiegłym sezonie obie drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie i dwukrotnie to częstochowianie zwyciężyli. W Legnicy 1:0 a u siebie 3:2, jednak były to ciężkie mecze i o komplet punktów wówczas trzeba się było sporo napracować.

Mecz Rakowa Częstochowa z Miedzią Legnica odbędzie się w sobotę 20 września o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83.

Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Program 11. kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej:

20 września ( sobota):

Gawin Królewska Wola – MKS Kluczbork, g.15:00
Raków Częstochowa – Miedź Legnica, g.16:00
Polonia Słubice – Pogoń Szczecin, g.16:00
Chemik Police – GKS Tychy, g.16:00
Nielba Wągrowiec – Zawisza Bydgoszcz, g.16:00
Kotwica Kołobrzeg – Czarni Żagań, g.16:00
Lechia Zielona Góra – Victoria Koronowo, g.16:00
Unia Janikowo – Zagłębie Sosnowiec, g.16:00.

21 września ( niedziela):

Jarota Jarocin – Elana Toruń, g.15:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *