Włókniarz Częstochowa-Unia Leszno

Już jutro „Arena Częstochowa” będzie miejscem zmagań, których stawką jest miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Polski. Włókniarzowi przyjdzie walczyć o punkty z aktualnym mistrzem kraju, Unią Leszno. Przypomnijmy, że „Lwy”, aby wejść do finału muszą pokonać „Byki” różnicą większą niż 11 punktów. Początek spotkania o godzinie 20.00.

Starcie mistrz-pretendent po raz drugi
Obie drużyny po raz drugi w tym sezonie staną do boju w walce w dwumeczu. W rundzie zasadniczej lepszy bilans miał Włókniarz. Wtedy pierwsze spotkanie zakończyło się triumfem „Byków” w stosunku 50:42. Natomiast rewanż to zdecydowana wygrana „Lwów” (56:36- przyp. red.).
Jeśli chodzi o fazę play-off będzie to spotkanie rewanżowe. Leszno przyjeżdża do Częstochowy z 11-punktową zaliczką.

Jedenaście punktów: do odrobienia czy za dużo?
Niecałe dwa tygodnie temu rozegrano pierwsze mecze półfinału play-off Speedway Ekstraligi. Wtedy to Unia wygrała rezultatem 52:41. Warto dodać, że nieco ponad połowę, bo 21 punktów zdobył Nicki Pedersen i tylko fantastyczna jazda Duńczyka uchroniła podopiecznych trenera Piotra Żyto przed kompromitacją. Oprócz „Powera” z dobrej strony, choć z nieco skromniejszą zdobyczą punktową, zaprezentował się Greg Hancock. Zaliczka gości oczywiście jest do odrobienie jednak gospodarze nie mogą sobie pozwolić na błędy, dlatego też cenny będzie każdy punkt. Z tego powodu mecz cieszy się dużym zainteresowaniem i budzi wiele emocji.

„Byki” bez Pawlickiego
Podopieczni trenera Czesława Czernickiego wystąpią z drobnymi korektami w składzie. To za sprawą kontuzji Przemysława Pawlickiego, który przedwcześnie zakończył sezon. W jego miejsce w składzie zagościł Robert Kasprzak, który duet młodzieżowców stanowić będzie wraz z Juricą Pavlicem. Na torze ujrzymy również australijską parę Leigh Adams-Troy Batchelor oraz srebrnych medalistów Mistrzostw Polski Par Klubowych, Krzysztofa Kasprzaka i Damiana Balińskiego

Włókniarz bez zmian
Miejscowi do tej konfrontacji podejdą w nie zmienionym składzie. Pierwsze pozycje w talii trenera Piotra Żyto to wyżej wymieniony Hancock wraz z Tomaszem Gapińskim. Numer 11 to świeżo upieczony zawodnik cyklu Grand Prix, Sebastian Ułamek, któremu partnerować będzie Lee Richardson. W składzie oczywiście nie może zabraknąć Nickiego Pedersena. Parę juniorską stanowić będą Tai Woffinden oraz Mateusz Szczepaniak.

Awizowane składy:

Unia Leszno:
1. Leigh Adams
2. Troy Batchelor
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Robert Kasprzak

Włókniarz Częstochowa:
9. Greg Hancock
10. Tomasz Gapiński
11. Sebastian Ułamek
12. Lee Richardson
13. Nicki Pedersen
14. Tai Woffinden

Ceny biletów:
Trybuna Główna: 45 zł
Normalny: 30 zł
Ulgowy: 22 zł
Program: 3 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *