Wygrać po raz trzeci u siebie!

Grający cały czas na fali wznoszącej częstochowski Raków w najbliższą sobotę będzie u siebie podejmował zajmującą piątą lokatę, Elanę Toruń w ramach dwunastej serii spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej.

Piłkarze z grodu Kopernika są dość niewygodnym i nieobliczalnym rywalem. W tabeli zajmują wysokie piąte miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów. Na wyjazdach wygrali udało im się zdobyć osiem punktów. Wygrali dwukrotnie ( z Pogonią Szczecin 2:0 i Jarotą Jarocin 3:1, zremisowali dwa mecze z Gawinem Królewska Wola 0:0 i Zagłębiem Sosnowiec 1:1 oraz trzy spotkania przegrali: z MKS-em Kluczbork 2:3, Zawiszą Bydgoszcz 0:2 i GKS-em Tychy 0:3). Jak widać po osiągniętych wynikach jest to zespół nieobliczalny i niewygodny. Dotychczas najskuteczniejszym zawodnikiem Elany Toruń jest Adam Młodzieniak z trzema trafieniami na koncie. W swoim składzie Torunianie posiadają aż trzech obcokrajowców: dwóch Białorusinów: Dmitrija Wierstaka sprowadzonego z Niemanu Grodno, który strzelił dwa gole dla drużyny żółto- niebieskich oraz Wiaczesława Zamarę, który strzelił jednego gola i jednego Serba, Aleksandra Atanackovicia, który dwukrotnie pokonał bramkarza drużyn przeciwnych.

Przed Rakowem kolejna szansa na zdobycie trzech punktów, bowiem grają u siebie i są na fali wznoszącej. Po objęciu posady trenerskiej przez Leszka Ojrzyńskiego czerwono- niebiescy przegrali tylko pierwsze spotkanie w Żaganiu, w pięciu kolejnych nie znaleźli pogromcy. Jak będzie tym razem? Wygrywając spotkanie z Torunianami, Rakowianie mogą odnotować znaczny skok w tabeli i tym samym wyprzedzić m.in. najbliższego rywala jakim będą podopieczni Wiesława Borończyka.

Mecz Rakowa Częstochowa z TKP Elaną Toruń odbędzie się w sobotę 27 września o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83.

Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem. Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”, każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Program 12.kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej:

27 września (sobota):

Raków Częstochowa – Elana Toruń, g.16:00
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec, g.16:00
MKS Kluczbork – Lechia Zielona Góra, g.16:00
GKS Tychy – Nielba Wągrowiec, g.16:00
Pogoń Szczecin – Chemik Police, g.17:00
Czarni Żagań – Gawin Królewska Wola, g.17:00
Zawisza Bydgoszcz – Kotwica Kołobrzeg, g.20:00

28 września (niedziela):
Jarota Jarocin – Polonia Słubice, g.15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *