Zdobyć twierdzę Jarocin!

Będący na fali częstochowski Raków tym razem swój mecz rozegra na wyjeździe. Po raz pierwszy w tym sezonie o punkty będzie walczył w niedzielę, a przeciwnikiem podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego będzie drużyna z Wielkopolski, Jarota Jarocin. Spotkanie odbędzie się w ramach 10 serii spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej.

Drużyna Rakowa Częstochowa gra coraz lepiej, o czym świadczy fakt iż zawodnicy prowadzeni przez doświadczonego szkoleniowca Leszka Ojrzyńskiego pod Jego „ batutą” w czterech meczach zdobyli siedem punktów. Dzięki pracy nowego trenera częstochowianie uwierzyli w swoje umiejętności i po tych zdobyczach punktowych wydostali się ze strefy spadkowej i aktualnie zajmują 14 miejsce.

W niedzielne popołudnie częstochowianie staną przed ogromną szansą dopisania do swojego dorobku kolejnych trzech oczek, bowiem za przeciwnika będą mieć Jarotę Jarocin.

Jarocinianie grają w tym sezonie bardzo nierówno. Wygrali m.in. z MKS-em Kluczbork i GKS-em Tychy ale przegrali z Pogonią Szczecin i Zawiszą Bydgoszcz.

Piłkarze Jaroty w dwóch poprzednich seriach spotkań rozczarowali swoich najzagorzalszych fanów, zdobywając tylko jeden punkt.

Na własnym boisku jednak podopieczni Czesława Owczarka spisują się bardzo dobrze. W dziewięciu kolejkach spotkań, u siebie nie przegrali jeszcze meczu! Odnieśli natomiast dwa zwycięstwa ( z Czarnymi Żagań 2:0 i GKS-em Tychy 2:0) i zremisowali trzykrotnie( z Unią Janikowo 0:0, Victorią Koronowo 1:1 i Miedzią Legnica 0:0), strzelając u siebie pięć bramek i tracąc tylko jedną. Jest to jak najbardziej drużyna własnego boiska, ale w zasięgu częstochowian, którzy w niedzielne popołudnie powinni się pokusić o komplet punktów.

Mecz pomiędzy Jarotą Jarocin i Rakowem Częstochowa odbędzie się w niedzielę 14 września o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Jarocinie przy ulicy Sportowej 6. Stadion posiada 2500 miejsc ( wszystkie siedzące), brak jest natomiast oświetlenia.

Program 10. kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej.

13 września( sobota):
Sosnowiec: Zagłębie – Lechia Zielona Góra, g.16:00
Koronowo: Victoria – Gawin Królewska Wola, g.16:00
Kluczbork: MKS – Kotwica Kołobrzeg, g.16:00
Żagań: Czarni – Nielba Wągrowiec, g.16:00
Tychy: GKS – Polonia Słubice, g.16:00
Legnica; Miedź – Unia Janikowo, g.17:00
Szczecin: Pogoń – Elana Toruń, g.18:30

14 września ( niedziela):
Jarocin: Jarota – Raków Częstochowa, g.15:00
Bydgoszcz: Zawisza – Chemik Police, g.17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *