Mecz o honor. Zapowiedź spotkania Włókniarz Częstochowa-Kronopol Zielona Góra

Już jutro odbędzie się mecz rewanżowy o 3. miejsce w DMP. Na własnym torze Złomrex Włókniarz Częstochowa podejmie ZKŻ Kronopol Zielona Góra.

Zaliczka zielonogórzan przed tym spotkaniem jest ogromna, bo jeśli Włókniarz miałby zdobyć brązowy medal, to musiałby zwyciężyć 35 punktami! Biorąc pod uwagę fakt, że w ekipie z Częstochowy jest istny szpital (kontuzjowani są Mateusz Szczepaniak, Lee Richardson i Tomasz Gapiński przyp. red) szanse na medal są znikome.

Na torze w Zielonej Górze Włókniarz przegrał 28:62, gdzie niezły dorobek punktowy osiągnęło 2 zawodników. Reszta wypadła mizernie. Przed sezonem wymieniało się Włókniarz w gronie faworytów do mistrzostwa, a tymczasem pozostaje „tylko” walka o brąz, który tylko teoretycznie może być zdobyty. Można mówić, że częstochowianie są najbardziej pechową drużyną w tym sezonie. W treningu przed meczem półfinałowym z Unią Leszno wypadkowi uległ Tomasz Gapiński, a w samym meczu upadek zaliczyli Sebastian Ułamek i Lee Richardson. Ponadto podczas meczu w Grodzie Bachusa poobijał się Nicki Pedersen i zrezygnował z dalszej jazdy, jednak jutro najprawdopodobniej pokaże się częstochowskiej publiczności. Na domiar złego w zawodach o Srebrny Kask kontuzję barku odniósł Mateusz Szczepaniak. Pozostaje tylko pytanie: co by było gdyby nie było tych wypadków? W awizowanych składach nie ma niespodzianek. Najprawdopodobniej za awizowanego Kamila Mistygacza, w ekipie Włókniarza pojawi się Edward Kennet. Zielonogórzanie awizowali swój najsilniejszy skład.

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa
9. Sebastian Ułamek
10. Lewis Bridger
11. Greg Hancock
12. Kamil Mistygacz
13. Nicki Pedersen
14. Borys Miturski

ZKŻ Kronopol Zielona Góra
1. Rafał Dobrucki
2. Niels Kristian Iversen
3. Piotr Protasiewicz
4. Fredrik Lindgren
5. Grzegorz Walasek
6. Grzegorz Zengota

Początek spotkania – godzina 16.00.
Sędziuje – Henryk Kowalski.

Bilety:
– normalny 30 zł
– ulgowy 22 zł
– sektor centralny 45 zł
– program zawodów 3 zł

źródło: inf. własna/ckmwlokniarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *