Na początek Juvenia Kraków

Już w najbliższą sobotę start Ligi Regionalnej dla drużyn z rejonu Śląska i Małopolski. Nasi zawodnicy rozpoczną rozgrywki meczem w Krakowie z drugą drużyną miejscowej Juvenii. Dość powiedzieć, że ich rywalami będą zawodnicy z bezpośredniego zaplecza najsilniejszej obecnie w Polsce drużyny rugby.

la częstochowskich rugbistów będzie to debiut w rozgrywkach 15-osobowych i choć w szeregach RCC jest kilku zawodników z doświadczeniem w tej odmianie rugby to postawa naszej drużyny pozostaje wielką niewiadomomą.
W pojedynku, który rozpocznie się o godzinie 11:00 na krakowskich Błoniach faworytem bez wątpienia będą gospodarze.

Po ich stronie będą takie atuty jak doświadczenie, dyscyplina taktyczna i skuteczność rozgrywania stałych fragmentów. W czym swojej szansy powinni upatrywać nasi zawodnicy? Wyniesiony z gry siódemkowej nawyk szukania przestrzeni w ataku powinien być groźną bronią formacji „tyłów”. Silny punkt stanowić będą także warunki fizyczne naszych zawodników młyna. Jeśli wytrzymają mecz kondycyjnie, powinni zapewnić naszej drużynie skuteczną asekurację piłki na grząskiej krakowskiej murawie. Największą zagadką pozostaje natomiast forma kopiącego – Michała Krzypkowskiego.

Największe zagrożenie w kontekście nadchodzącego meczu czycha jednak w głowach naszych zawodników. Jeśli zagrają spokojnie pierwsze kilkanaście minut spotkania, poszukają swojego rytmu, to dla „Krakowskich Smoków” nie będzie to łatwy pojedynek.

Nasz rywal – RzKS Juvenia Kraków

Ze strony www.juvenia.info:
Sekcja rugby w Juvenii Kraków powstała w 1973 r. Pierwszy mecz rugbyści Juvenii rozegrali rok później z zespołem, który spadł z I Ligi – Posnanią Poznań. Przegrali 60:0. Porażka ich nie załamała, a wręcz przeciwnie, zmobilizowała ich do dalszej ciężkiej pracy, mimo że przez następne 3 lata rugbyści Juvenii nie wygrali żadnego meczu. Dopiero w 1976 r. zaczęli wygrywać i w tym samym roku odnieśli także pierwszy znaczący sukces, którym był awans do półfinału Pucharu Polski. Przegrali w nim pechowo z Czarnymi Bytom 12:15. Juvenia dwukrotnie była bardzo bliska awansu do I Ligi. Pierwszy raz w roku 1982, lecz zabrakło im wygranej w ostatnim meczu z Budowlanymi Olsztyn, z którymi zremisowali 7:7 i to oni awansowali. Druga szansa nadarzyła się 2 lata później (1984r.) i tym razem nie udało się osiągnąć celu. W 1986 r. sekcja rugby została przeniesiona do Korony. Przeprowadzka doprowadziła do zawieszenia sekcji. Na pewien czas rugby zniknęło ze sportowej mapki Krakowa. Dopiero w 1993 r. powróciliśmy na arenę. W 2000 roku awansowaliśmy do I Ligi, gdzie graliśmy trzy sezony. W 2003 roku niestety spadliśmy do II Ligi, skąd w 2005 roku w barażach udało nam się powrócić do najlepszych. W I Lidze rugby gramy do dziś!

Skład Rugby Club Częstochowa:
Młyn:
1. Marcin Gęsiarz 2. Michał Bonarski 3. Michał Markowski 4. Tomasz Szymczyk 5. Piotr Kembłowski 6. Marcin Szczerba 7. Michał Krzypkowski 8. Daniel Królak
Atak:
9. Jakub Mitek 10. Mateusz Nowak (c) 11. Mateusz Boral 12. Błażej Banaszczyk 13. Maciej Gnych 14. Łukasz Całus 15. Dawid Skibiński
Rezerwa:
16. Damian Majchrzak 17. Marek Suszek 18. Kamil Skowron 19. Dawid Konefał 20. Tomasz Ociepa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *