Pracowity okres naszych badmintonistów

W ubiegłym tygodniu kadra wojewódzka juniorów i młodzików wzięła udział w Krajowym Turnieju o Puchar Gór Świętokrzyskich, który odbył się w Suchedniowie w dniach10-12 października, a w minionym weekend uczestniczyli w Krajowym Turnieju Seniorów i Juniorów Wilson Tour o Puchar Śląska.

Turniej odbył się w Pszczynie na nowej hali POSIR Pszczyna a organizatorem był Śląski Okręgowy Związek Badmintona wraz z UKS Plesbad Pszczyna. Najlepiej zaprezentowała się Karolina Gajos (UKS Dwójka Blachownia) wygrywając turniej juniorek. W drodze do finału wygrała kolejno z Sylwią Cipior (Luks Jedynka Częstochowa) oraz Patrycją Goc (KS Kolejarz Katowice). W finale Karolina zmierzyła się z Kingą Haracz (LKS Technik Głubczyce). Po pierwszym przegranym 16:21 secie bliżej wygranej była badmintonistka z Głubczyc, ale w dwóch kolejnych setach Karolina Gajos wygrała kolejno do 15 i w decydującym starciu do 18.

W deblu Karolina wystąpiła w parze z Kamilem Korbelem i również doszła do finału. Karolina i Kamil zmierzyli się w nim z Kingą Haracz grająca w parze z Dominikiem Stebnickim. Tym razem jednak zwycięstwo trafiło na konto klubu z Głubczyc, którego debel po kolejnym trzysetowym meczu wygrał w decydującym secie do 17.

W grze podwójnej juniorek Sylwia Cipior i Martyna Romańska (LUKS Jedynka) zajęły trzecie miejsce, ulegając parze Natalia Ociepa/Julia Ślęzak. Para Olimpijczyka zajęła drugie miejce w finale przegrywając z siostrami Partrycją i Anną Goc z Kolejarza 24 Katowice.

Z zawodników grających w turnieju juniorów dobrze zaprezentował się także Adam Sowa (BKS Kolejarz Częstochowa), który dotarł do półfinału wygrywając po drodze z Krzysztofem Kokoszką (UKS Plesbad Pszczyna), Michałem Dziurskim (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) i Mateuszem Szydłowskim (Technik Głubczyce). W półfinale przegrał niestety z bardzo bobrze dysponowanym w tym dniu zawodnikiem gospodarzy Pawłem Pietryją.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju seniorów naszym zawodnikom nie udało się przebrnąć fazy grupowej zawodów. Na uwagę zasługuje fakt zajęcia medalowych pozycji zawodników wywodzących się z Częstochowy. Kinga Rudolf (AZSUW Warszawa) zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej i drugie miejsce w grze podwójnej. Maciej Ociepa (AZSUWM Olsztyn) zajął natomiast trzecie miejsce w grze pojedynczej mężczyzn.

W listopadzie naszych badmintonistów czekają II Wojewódzki Turniej Młodzików i Juniorów młodszych w Dąbrowie Górniczej (8 listopada) oraz Krajowy Turniej Młodzików w Pszczynie (23 listopada).