Rusza Liga Regionalna!

Już w najbliższą sobotę rozpoczną się rozgrywki Ligi Regionalnej Rugby XV w okręgu Śląsko-Małopolskim. Częstochowianie za przeciwników będą mieli drużyny z Bytomia, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Krakowa. Pierwszy mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z drugą drużyną Juvenii Kraków. Będzie to historyczny debiut RC Częstochowa w rozgrywkach klasycznego rugby.

Ponad półtora roku temu Rugby Club Częstochowa zadebiutował w rozgrywkach rugby. Wiele razy przez ten czas stawiano sobie pytanie kiedy, i czy w ogóle, drużyna wystapi w lidze rugby piętnastoosobowego. Świetną okazją do tego stała się utowrzona w tym roku Regionalna Liga Rugby, która młodym drużynom daje szanse na ogranie się w tej właśnie odmianie dyscypliny. Rozgrywki te wystartowały już na Mazowszu i Kujawach. Teraz pora na region południowy, gdzie do rywalizacji stanie 5 drużyn.

Do końca rundy jesiennej każda ekipa zagra z każdą po jednym meczu. Na wiosnę drużyny rozegrają spotkania rewanżowe. RC Częstochowa zagra już w najbliższą sobotę w Krakowie z drugą drużyną tamtejszej Juvenii. Z pewnością nie będzie to przeciwnik łatwy, o czym nikogo nie trzeba przekonywać.

– Traktujemy te rozgrywki jako doskonałą możliwość poznania „prawdziwego” rugby. Zdajemy sobie sprawę, że nasi przeciwnicy mają większe doświadczenie w „piętnastkach” i chcemy z tych pojedynków wynieść jak najwięcej doświadczenia. – zapowiada grajacy trener drużyny Mateusz Nowak. – Trzeba jednak przyznać, że potencjał naszej drużyny prezentuje się zdecydowanie lepiej w perspektywie rugby piętanstoosbowego. Mamy wielu silnych zawodników, którzy legitymują się nieprzeciętnymi warunkami fizycznymi. Oni nie mogli pokazać swoich atutów w szybkich „siódemkach”. Będą mieli wymarzoną szansę zrobić to teraz. Mimo to jak już wspomniałem, nasi rywale w większości grali już w rugby XV, tak więc na boisku od pierwszej do ostatniej minuty będziemy musieli dać z siebie wszystko, by wywalczyć każde kolejne przyłożenie i – miejmy nadzieję – pierwsze zwycięstwo. – dodaje trener.

18/19 X
Juvenia II Kraków – RC Częstochowa (18.10, godz. 11:00, na Błoniach 2, Kraków)
RK Ruda Śląska – RK Czarni w Bytomiu

25/26 X
Juvenia II – RK Ruda Śląska
Koliber – RC Częstochowa

8/9 XI
RK Ruda Śląska – Koliber
RK Czarni – Juvenia II

11 XI
Koliber – RK Czarni
RC Częstochowa – RK Ruda Śląska

15/16 XI
RK Czarni – RC Częstochowa
Juvenia II – Koliber

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *