W końcu zwycięstwo!!

Siatkarzom Domexu Tytan AZS Częstochowa nareszcie udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w PlusLidze! Dziś podopieczni Radosława Panasa zmierzyli się z gdańskim Treflem, z którym wygrali 3:2.

W pierwszej partii karty rozdawali siatkarze znad morza do momentu kiedy prowadzili 16:12. Potem gospodarze zaczęli nadrabiać starty i o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała końcówka. Niestety okazała się ona szczęśliwa dla Trefla. Set zakończył się wynikiem 29:27. W drugiej odsłonie ponownie górą byli gdańszczanie, którzy od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie dzięki dobrej dyspozycji m.in. Jarosława Stancelewskiego zwyciężyli 25:22. W trakcie trzeciego seta Smilena Mlyakowa zmienił Bartosz Janeczek. Od momentu opuszczenia boiska przez Bułgara gra”Akademików” wyglądała znacznie lepiej, bowiem odnieśli wysoko zwyciężyli – 25:17. W następnej części spotkania na parkiecie znowu prym wiedli częstochowianie. Ostatecznie „ograli” gdańszczan aż 25:15. To oznaczało, że zgromadzeni widzowie w hali Polonia zobaczą tie-break. W nim po emocjonującej końcówce lepsi okazali się zawodnicy spod Jasnej Góry, wygrywając 20:18. Mecz zakończył skuteczny blok miejscowych, który zatrzymał atak Janića.

Reasumując, dzisiejszy mecz w częstochowskiej hali Polonia stał na dość wysokim poziomie. Momentami obie ekipy potrafiły stworzyć znakomite widowisko. W tym pojedynku częstochowscy gracze popełniali mniej błędów w porównaniu do meczów z J.W. Construction Osram AZS Politechniką Warszawską i Skrą Bełchatów. I najprawdopodobniej to było kluczem do zwycięstwa. Na uwagę zasługują przede wszystkim występy Bartosza Janeczka, Fabiana Drzyzgi czy Zbigniewa Bartmana, którego wybrano na MVP potyczki.

Domex Tytan AZS Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:2 (27:29, 22:25, 25:17, 25:15, 20:18)

AZS Częstochowa: Nowakowski, Drzyzga, Gradowski, Wiśniewski, Mylakov, Bartman, Zatorski (libero) oraz Janeczek

Trefl Gdańsk: Winnik, Janić, Serafin, Bednaruk, Kadziewicz, Stancelewski, Samardzić (libero)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *