W sobotę będzie ciężko o punkty…

Na najbliższy weekend Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował szesnastą, przedostatnią kolejkę spotkań rundy jesiennej o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Gospodarz, częstochowski Raków będzie podejmował aktualnie trzecią siłę ligi, Kotwicę Kołobrzeg.

Drużyna z tego nadmorskiego miasta jest bardzo groźnym rywalem. W tabeli zajmują bardzo wysokie trzecie miejsce i po piętnastu seriach spotkań mając na koncie 28 punktów, tracąc do wicelidera, MKS-u Kluczbork zaledwie trzy oczka. Na wyjazdach kołobrzeżanie zdobyli 11 punktów. Wygrali trzy mecze z ( Nielbą Wągrowiec 4:0, MKS-em Kluczbork 1:0 i Zagłębiem Sosnowiec 3:2), zremisowali dwa spotkania z ( Lechią Zielona Góra bezbramkowo i Zawiszą Bydgoszcz 1:1) oraz dwukrotnie przegrali( z Polonią Słubice 0:1 i Pogonią Szczecin 2:1).

Jak widać po osiągniętych wynikach jest to bardzo groźny zespół i o punkty w sobotnim meczu będzie niezwykle ciężko. Na pewno częstochowianie będą się musieli sporo napracować żeby wywalczyć korzystny rezultat z drużyną z nadmorskiego miasta.
Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Tomasza Arteniuka jest sprowadzony w letnim okienku transferowym z GKS-u Jastrzębia Zdrój, Krzysztof Rusinek. Pokonał On bramkarzy drużyn przeciwnych pięciokrotnie.

W zespole Kotwicy Kołobrzeg na co dzień występuje aż czterech obcokrajowców. Trzej to Ukraińcy: Ołeksandr Żdanow , Jewhen Kowalczuk i Wołodymyr Stareckyj oraz co będzie zapewne nowością podczas sobotniego pojedynku na Limanowskiego, podstawowym zawodnikiem Kotwicy jest Mołdawianin, Władysław Sawczuk.

Sobotni pojedynek będzie niejako zagadką dla częstochowskich kibiców, którzy zdecydują się zasiąść na trybunach stadionu Rakowa. Częstochowianie bowiem dostarczają swoim najzagorzalszym fanom „ huśtawkę nastrojów”. Najpierw wygrywając u siebie z Chemikiem Police by później przegrać z Nielbą Wągrowiec. Teraz w sobotę o punkty będzie niezwykle ciężko bowiem pod Jasną Górę zawita naprawdę bardzo silna drużyna, która będzie na pewno chciała za wszelką cenę zdobyć tutaj trzy punkty by wracać prawie przez całą Polskę w wyśmienitych nastrojach. Czy te nastroje będą aż tak wyśmienite u zawodników Kotwicy i czy częstochowianie „ napsują im krwi”? O tym przekona się każdy kto w sobotę, 18 września wybierze się na Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek powinien zabrzmieć o godzinie 14:30.

Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem. Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”, każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Uwaga!! Od spotkania z Kotwicą Kołobrzeg wszystkie kobiety wchodzą na mecze Rakowa za darmo! Działacze częstochowskiego Rakowa decydując się na taki gest, chcą w ten sposób zachęcić do przychodzenia na mecze Panie.

Program 16. Kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej:

18 października
Elana Toruń – Nielba Wągrowiec, g.12:00
Raków Częstochowa – Kotwica Kołobrzeg, g.14:30
Czarni Żagań – Victoria Koronowo, g.14:30
GKS Tychy – Unia Janikowo, g.14:30
Polonia Słubice – Chemik Police, g.15:00
Miedź Legnica – MKS Kluczbork, g.16:00
Pogoń Szczecin – Lechia Zielona Góra, g.17:00
Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec, g.18:00

19 października
Jarota Jarocin – Gawin Królewska Wola, g.14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *