Żeromski – Konopiska 64:59

W spotkaniu Żeromskiego z Konopiskami nie zabrakło emocji. Ostatecznie gospodarze wygrali 64:59, a ten mecz potwierdził, że w tym roku liga będzie niezwykle wyrównana.

Witam po dłuższej przerwie.Był to już drugi mecz zespołu UKS Żeromski w I rundzie ligi okręgowej koszykówki mężczyzn sezonu 2008/2009. W pierwszym meczu drużyna bez swoich podstawowych graczy wyraźnie uległa wicemistrzowi poprzedniego sezonu AZS WSZ Polonia Poraj 74 : 49. Faktem wartym podkreślenia jest to, że mecz był rozegrany w Poraju, w dużej, ładnej, nowej hali. W której kilkunastu nie młodych już ludzi próbowało trafić do kosza, niestety z miernym skutkiem. Na potwierdzenie moich słów niech świadczy wynik po pierwszych 5 minutach gry 0 : 2 dla przyjezdnych, co świadczy o głębokim kryzysie skuteczności obu w/w drużyn.

Drugi mecz rundy zasadniczej wyglądał już dużo lepiej, a to w dużej mierze za sprawą pozyskanego Łukasza Wiaderka (10 punktów). Mimo, iż jego zdobycz punktowa nie jest imponująca to rządził i dzielił wspaniale rozgrywając piłkę do swoich kolegów z drużyny.Dlatego tym razem podopieczni trenera Rafała Motyla musieli uznać wyższość Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żeromski” przegrywając 64 : 59.

Przyjezdni zaczęli dobrze, lecz po tym jak Arek Mojsa dał „trójką” sygnał do ataku, gospodarze pokazali charakter i wyrównali stan rywalizacji. Świetnie w obronie jak i w ataku sprawdzał się Łukasz Wiaderek. Zasłużył na słowa uznania, gdyż przez trzydzieści sześć minut dzielnie kreował grę swojego zespołu notując przy tym kilkanaście asyst. Cieszy również postawa niezwykle ambitnego Jakuba Cwaliny (12 punktów), wykorzystującego niemal wszystkie okazje do podwyższenia swoich zdobyczy punktowych.

Wśród przegranych nie można pominąć Dawida Raszewskiego (16 punktów), którego zwłaszcza popisy w ataku miały charakter zagrań nie często spotykanych w częstochowskiej lidze okręgowej. Niestety w czwartej kwarcie meczu musiał opuścić boisko za piąte przewinienie. Na domiar złego, sprowokował przewinienie techniczne dla zespołu, co na pewno nie pomogło w odniesieniu zwycięstwa nad drużyną UKS „Żeromski”.

Tym sposobem kilka drużyn zostało sąsiadami w tabeli Częstochowskiej Okręgowej Ligi Koszykówki z dorobkiem trzech punktów. Z takiego wyniku można wnioskować, iż obecne rozgrywki będą bardzo wyrównane i ciężko prorokować, – kto zostanie mistrzem?

UKS Żeromski Częstochowa – GZOKSTiP Konopiska 64:59 (13:13; 19:19; 12:16; 20:11)

Żeromski:
M. Pałasz 21 (2×3), J. Cwalina 12, Ł. Wiaderek 10, A. Mojsa 8 (1), P. Przymęcki 4, Ł. Myrda 3, P. Sztonder 2, Ł. Piech 2, J. Cykowski 2, T. Nowicki 0