O punkty dopiero na wiosnę?

Wiele wskazuje na to, że rugbiści z Częstochowy kolejny mecz Regionalnej Ligi Rugby rozegrają dopiero wiosną. Przy terminie 15-16 listopada w kalendarzu wpisano co prawda V kolejkę rozgrywek, w których RC Częstochowa miał być podejmowany przez RK Czarni w Bytomiu, jednak to spotkanie, podobnie jak mecz z Rudą Śląską, prawdopodobnie zostanie przełożone.

W miniony wtorek nie odbył się mecz RC Częstochowa z RK Ruda Śląska, gdyż ślązacy dwa dni wcześniej walczyli w Sosnowcu z miejscowym Kolibrem, w związku z czym prosili o przeniesienie kolejnego spotkania. W tym tygodniu o to samo zwrócił się do naszego klubu zespół z Bytomia. Powodem jest prawdopodobnie słaba sytuacja kadrowa Czarnych, a być może również brak własnego boiska (9. listopada bytomianie rozgrywali mecz z Juvenią II Kraków na boisku w Sosnowcu).

„Nie ukrywam, że jesteśmy zawiedzeni zaistaniałą sytuacją.” – mówi prezes drużyny Mateusz Nowak. – „Chcieliśmy zadebiutować z rozgrywkami rugby XV w naszym mieście, jak równiez powalczyć o punkty w Bytomiu, a niestety przyjdzie nam prawdopodobnie czekać do wiosny. Dziwne, że nasi rywale zdołali zagrać z innymi drużynami, a akurat mecze z nami już im nie bardzo im pasowały.” Nasi zawodnicy korzystając ze sprzyjającej aury kontynuują treningi i choć wciąż liczą, że uda się w rundzie jesiennej nadrobić ligowe zaległości to jednak powoli zaczynają mysleć już o wiośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *