Raków o zwycięstwo zagra w stolicy polskiego wina.

Na najbliższy weekend Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował rozegranie osiemnastej kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Dzięki sprzyjającej aurze, jaka panuje za naszymi oknami, będzie z pewnością możliwe rozegranie już kolejki wiosennej w czasie kalendarzowej jesieni.

Zielona Góra znana jest jako polska stolica wina. Jest to jedyne miasto w Polsce o bogatych tradycjach winiarskich, które dziś żyją w historii i kulturze, a w przeszłości obecne były w gospodarce i krajobrazie przestrzennym.

Częstochowianie tym razem rozegrają swój mecz na wyjeździe, w Zielonej Górze spotkają się z tamtejszą Lechią. Sobotni rywale podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego jeszcze w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 nie przegrali u siebie ani jednego meczu! Jest to jak najbardziej drużyna własnego boiska i o zwycięstwo „ czerwono – niebieskim” może nie być łatwo.

Drużyna ze stolicy polskiego wina (Jest to jedyne miasto w Polsce o bogatych tradycjach winiarskich, które dziś żyją w historii i kulturze, a w przeszłości obecne były w gospodarce i krajobrazie przestrzennym), u siebie rozegrała osiem spotkań i zdobyła w nich… osiem punktów. Dotychczas zielonogórzanie nie przegrali ani jednego spotkania rozgrywanego u siebie!

Na ten dorobek podopiecznych Jarosława Misia składają się trzy zwycięstwa: ( z Elaną Toruń 3:2, Czarnymi Żagań 4:2 i Jarotą Jarocin także 4:2) oraz pięć remisów u siebie : ( z Chemikiem Police 1:1, Kotwicą Kołobrzeg 0:0, Unią Janikowo 0:0, Victorią Koronowo 0:0 i GKS-em Tychy również 0:0).

Jak dotąd najskuteczniejszym strzelcem Lechii Zielona Góra jest Michał Kojder , który jak do tej pory ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych.

Częstochowianie w rundzie jesiennej mieli okazję już spotkać się z Lechią Zielona Góra. Prowadzeni wówczas przez Roberta Olbińskiego piłkarze Rakowa zremisowali u siebie z Lechią Zielona Góra 1:1. Gola dla „ czerwono- niebieskich” zdobył Mateusz Zachara a Cezarego Siwego pokonał wtedy Michał Kojder . Całe spotkanie odbyło się 26 lipca. Jak będzie tym razem, czy Raków „ odczaruje” stadion zielonogórskiego MOSiR-u i okaże się pierwszą drużyną, która pokona Lechię na ich boisku? Zwycięstwo Rakowowi będzie bardzo potrzebne, bowiem częstochowianie mają tylko dwa punkty przewagi nad swoimi sobotnimi rywalami. Raków w Zielonej Górze wystąpi najprawdopodobniej bez Adriana Pluty , który narzeka na uraz oraz bez Damiana Sołtysika , którego z sobotniego pojedynku wyeliminowała choroba.

Mecz Lechii Zielona Góra z Rakowem Częstochowa odbędzie się 8 listopada o godzinie 13:00 na stadionie MOSiR-u w Zielonej Górze przy ulicy Sulechowskiej 37. Stadion ma pojemność 11.000 miejsc w tym 7100 siedzących. Brak jest natomiast oświetlenia. W rundzie jesiennej najwięcej kibiców na zielonogórskim obiekcie ( bo 600 widzów) zgromadziło się na meczu zwycięskim zresztą ( 3:2) z Elaną Toruń , 2 sierpnia 2008 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *