Turniej w odcinkach: Piłkarska Gwiazdka 2007

Ostatnia, jak dotychczas, edycja Piłkarskiej Gwiazdki miała miejsce przed rokiem. Turniej 2007 był pożegnaniem Krzysztofa Kołaczyka i Jacka Magiery oraz inauguracją Akademii Piłki Nożnej.

Młodzi piłkarze rozegrali inauguracyjny turniej dzień wcześniej, by na Piłkarskiej Gwiazdce symbolicznie przejąć pałęczkę od oficjalnie kończących kariery Jacka Magiery i Krzysztofa Kołaczyka. Obaj panowie wystawili do boju drużyny złożone ze swoich przyjaciół. Kołaczyk do grania zaprosił kolegów z Rakowa: Sebastiana Synoradzkiego, Grzegorza Lelonka, Roberta Załęskiego, Krzysztofa Stępnia i Grzegorza Masłonia. Ponadto w gronie przyjaciół znalazł się klubowy kolega czasów gry w Górniku i były kapitan reprezentacji Polski Tomasz Wałdoch i były obrońca Górnika, a także przez krótki okres Rakowa Artur Płatek, który dziś jest trenerem Cracovii. Nie zabrakło także reprezntantów Polski: Dariusza Gęsiora, Andrzeja Kobylańskiego, Radosława Gilewicza, Grzegorza Mielcarskiego i przedw wszystkim Kuby Błaszczykowskiego. Skład uzupełnił kolega z czasów gry w Myszkowie Robert Razakowski.

Mocną drużynę udało się także zebrać „Magicowi”. Jak można się domyślać ta ekipa mocno zdominowała była przez Legionistów wśród których znaleźli się reprezentanci: Cezary Kucharski, Bartosz Karwan i bvły piłkarz Rakowa Tomasz Kiełbowicz. Nie mogło zabraknąć także przedstawicieli częstochowskiego klubu, który wraz z Magierą reprezentowali Jan Spychalski i Maksymilian Rogalski. Jednak w tej drużynie grali nie tylko piłkarze bowiem na parkiecie pojawili się też dziennikarz Grzgorz Kalinowski, prezenter pogody Tomasz Zubilewicz i założyciel kabaretu OTTO Wiesław Tupaczewski.

Ponieważ obaj główni bohaterowi dużą część życia spędzili w Rakowie to na imprezie nie zabrakło piłkarzy aktualnej drużyny, którą reprezentowali wówczas m.in. Grzegorz Cyruliński, Artur Lenartowski, Mariusz Przybylski, Piotr Bański czy Mateusz Zachara.

Podczas gdy wszystkie ekipy do gry zgłaszały po kilkanaście osób najmniej licznym zespołem okazał się Górnik Zabrze, który zagrał w siedmioosobowym składzie. Bramki strzegł młody Mirosław Kuczera, na obronie zagrali były i aktualny reprezentant Polski Tomasz Hajto i Michał Pazdan oraz reprezntant Polski juniorów Adam Danch. To nie koniec reprezentacyjnego grona bowiem w pomocy zagrał doświadczony Krzysztof Bukalski, a debiut w seniorskiej kadrze ma za sobą także Piotr Madejski. W tym reprezentacyjnym gronie za atak odpowiadał wychowanek Rakowa Piotr Malinowski.

Nie mogło oczywiście zabraknąć drużyny sposnorów i przyjaciół częstochowskiego sportu. Ekipa Fachowca złożona z częstochowskich biznesmenów dzięki którym mogła odbyć się kolejna edycja tego wspaniałego turnieju stanęła do boju dzielnie radząc sobie w starciach ze znanymi piłkarzami. Jak zwykle głównie chodziło o dobrą zabawę, ale na takim święcie piłki nożnej nie mogło zabraknąć prawdziwych sportowych emocji. Drużyny zmierzyły się systemem każdy z każdym i dzięki temu kibice mogli obejrzeć 10 wspaniałych spotkań, w których padło aż 90 bramek!

W Polonii tego dnia nie było mocnych na drużynę Rakowa, która niepokonana zajęła 1.miejsce. Jako jedyni punkty piłkarzom częstochowskiego klubu odebrali Przyjaciele Magiery remisując 2:2. „Magicowi” nie udało się zgarnąć drugiego miejsca po porażce 3:8 w ostatnim swoim meczu przeciwko Górnikowi. Zabrzanie mimo wąskiego składu zajęli drugie miejsce, ale o mało co nie padli łupem drużyny Fachowca, która w zaciętym boju postawiła Górnikowi poprzeczkę bardzo wysoko ostatecznie przegrywając 5:9. Nie wyniki były jednak tego dnia najważniejsze, a wspaniale bawiący się tego dnia piłkarze i kibice.

1. Raków Częstochowa
Grzegorz Cyruliński, Cezary Siwy, Paweł Kowalczyk, Adrian Pluta, Piotr Mastalerz, Sebastian Żebrowski, Mariusz Przybylski, Damian Sołtysik, Artur Lenartowski, Miłosz Bielecki, Kamil Witczyk, Piotr Bański, Piotr Nocoń, Mateusz Zachara, Maciej Gajos, Patryk Nogal, Łukasz Kmieć, Paweł Nocuń.

2. Górnik Zabrze
Mirosław Kuczera, Krzysztof Bukalski, Piotr Malinowski, Michał Pazdan, Piotr Madejski, Adam Danch, Tomasz Hajto.

3. Przyjaciele Jacka Magiery
Wojciech Szala, Bartosz Karwan, Cezary Kucharski, Tomasz Kiełbowicz, Dawid Pietrzkiewicz, Jacek Pożarlik, Piotr Sciebura, Mateusz Jeleń, Maksymilian Rogalski, Maciej Korzym, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Sokołowski, Grzegorz Kalinowski, Jan Spychalski, Wiesław Tupaczewski, Tomasz Zubilewicz.

4. Przyjaciele Krzysztofa Kołaczyka
Tomasz Waldoch, Jakub Błaszczykowski, Dariusz Gęsior, Andrzej Kobylański, Grzegorz Mielcarski, Radosław Gilewicz, Robert Zaleski, Artur Płatek, Kamil Waldoch, Robert Razakowski, Artur Szymczyk, Krzysztof Stępień, Grzegorz Lelonek, Grzegorz Masloń, Sebastian Synoradzki.

5. Fachowiec
Adam Swierczyński, Marek Drzazga, Krzysztof Włodarczyk, Jarosław Snopkowski, Mariusz Wieczorek, Przemysław Klimas, Tomasz Dobrowolski, Grzegorz Nowak, Rafał Niewmierzycki, Michał Rychter, Rafał Telenga, Rafał Jezierski, Andrzej Kardas, Kamil Mrożek, Andrzej Radosz, Mateusz Bik, Robert Szrejeler.

składy za: www.pilkarskagwiazdka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *