Gala Lodowa po raz siódmy

Po raz kolejny w okresie zimowym kibice Włókniarza Częstochowa nie będą narzekać na nudę. Jutro bowiem na częstochowskim lodowisku rozegrana zostanie VII edycja Gali Lodowej, której organizatorami są Sławomir Drabik oraz Złomrex Włókniarz S.A.

Głównym faworytem zawodów z pewnością jest Sławomir Drabik, któremu udało się tryumfować w tych zawodach aż trzykrotnie. Największymi rywalami wydają się być Adrian Miedziński i Piotr Świderski – zwycięzcy dwóch ostatnich edycji.

Wspomnianym pretendentom sporo namieszać mogą Adam Skórnicki, Mirosław Kowalik, Tomasz Jędrzejak, a także Mateusz Kowalczyk, który był rewelacją ubiegłorocznego turnieju.

Kibice, którzy jutrzejszego wieczoru przyjdą obejrzeć te jakże ciekawie zawody, z pewnością będą przyglądać się dwóm zawodnikom stowarzyszenia CKM Włókniarza. Mowa o Cezarym Romańczuku oraz Marcinie Bublu. Dla tych żużlowców będzie to pierwsza okazja w zaprezentowaniu się tego typu zawodach.

Turniej będzie się składać z czternastu wyścigów. Najpierw przeprowadzona zostanie faza zasadnicza (12 biegów), z której dwójka najlepszych żużlowców awansuje do Wielkiego Finału. Stawkę finalistów uzupełni dwóch najskuteczniejszych jeźdźców gonitwy barażowej. W nim udział wezmą zawodnicy z miejsc 3.-6. po rundzie zasadniczej.

Oprócz zawodników, startujących w tej imprezie, na tafli lodowej zobaczymy także syna Sławomira Drabika – Maksa. Będzie on rywalizował ze swoim ojcem w biegu o puchar firmy Coneco. Ponadto tradycyjnie przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze przebranie, którego zwycięzca otrzyma oryginalny plastron VII Gali Lodowej.

Poprzednie edycje tej imprezy cieszyły ogromną popularnością wśród mieszkańców Częstochowy. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie i emocji na tafli nie zabraknie.

Kto tym razem stanie na najwyższym stopniu podium? O tym przekonamy się już jutro. Turniej rozpocznie się o godzinie 17:00. Wejściówka wynosi 12 złotych. W roli spikera wcieli się Tomasz Lorek.

Lista startowa:
1. Adam Skórnicki
2. Mateusz Kowalczyk
3. Tomasz Bajerski
4. Piotr Świderski
5. Sławomir Drabik
6. Adrian Miedziński
7. Cezary Romańczuk
8. Tomasz Jędrzejak
9. Michał Szczepaniak
10. Mirosław Kowalik
11. Marcin Bubel
12. Mariusz Puszakowski

Sędzia: Jan Banasiak (Częstochowa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *