ISD Polska wycofał się ze sponsorowania Rakowa Częstochowa!

Podczas odbywającej się Konferencji Sportowej w Urzędzie Miasta, Prezes Waldemar Borkowski , poinformował, że ISD Polska przestał być sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa. Jako powód przedstawiciel ISD Polska podał kryzys na światowych rynkach stali oraz słabą koniunkturę. Poniżej przedstawiamy państwu pełną wypowiedź prezesa Borkowskiego.

Sternik Rakowa zapewnił, że będą trwały cały czas poszukiwania nowego sponsora strategicznego klubu z Limanowskiego oraz, że drużyna nie wycofa się z rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej sezonu 2008/2009.

Waldemar Borkowski: Wszyscy mamy potężne ambicje, Raków walczył w rundzie jesiennej o wypracowanie pozycji dającej możliwość walki o awans do I ligi. Taka pozycja została wywalczona. Natomiast wczoraj byłem na spotkaniu ze strategicznym sponsorem Rakowa. Wracam z bardzo nieprzyjemną wiadomością. Jak wszyscy wiedzą sponsorem strategicznym klubu jest ukraińska firma Donbas, która 3 lata temu kupiła Hutę Częstochowa. W sytuacji obecnego kryzysu finansowego na świecie firma ta poniosła wiele strat. W rozmowie z prezesem Litwinowem dowiedziałem się, że firma Donbas wycofuje się ze sponsorowania Rakowa w takiej formie jak dotychczas i będzie to robić w formie szczątkowej. Sytuacja jest aktualnie bardzo gorąca, rozmawialiśmy już z władzami miasta. Szukamy nowego sponsora, ale w tej sytuacji gospodarczej w Polsce nie będzie to łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *